cover1

29 і 30 жовтня Львівський органний зал, Галицьке музичне товариство й Collegium запрошують долучитися до міжнародної конференції «Музика і політика» в рамках проєкту «Заборонена музика»

Протягом двох днів близько п’ятнадцяти музикознавців обговорюватимуть питання культурного порозуміння та ролі митця у складний тоталітарний час.

«Заборонена музика» – це великий музично-історичний проєкт трьох країн: України, Німеччини та Швеції, який розповідає про роль митців в умовах тоталітарних режимів нацистської Німеччини та Радянського Союзу. Він показує силу мистецтва, що долає будь-які заборони задля утвердження загальнолюдських цінностей – гідності, свободи і толерантності.

Кожен охочий матиме нагоду долучитися до події та поставити свої запитання, адже конференція відбуватиметься в режимі онлайн на facebook-сторінці Collegium management і сторінках стратегічних партнерів проєкту: Львівського органного залу, Галицького Музичного Товариства та Ukrainian Live. Трансляція розпочнеться 29 жовтня о 15 годині за київським часом.

Перший день конференції передбачає доповіді провідних музикознавців з України та інших європейських країн про музику і політику, культурний контекст нацистської Німеччини, Радянського Союзу та Португалії часів правління Салазара. Окрім цього, матиме місце розповідь про заборонених режимами композиторів Всеволода Задерацького, Анатолія Кос-Анатольського, Анджея Нікодемовича, Фріца Вайдліха, Ервіна Шульгофа та їхні твори. У конференції візьмуть участь, зокрема, такі відомі музикознавці, як Тереса Мазепа (Україна–Польща), Аделіна Єфіменко (Україна–Німеччина), Наталя Сиротинська (Україна), Любов Кияновська (Україна), Юрій Чекан (Україна), Гельмут Льоос (Німеччина), Стаффан Сторм (Швеція), Мірослав Димон (Польща).

Упродовж другого дня керівники й команда проєкту представлять друковане тримовне видання про мистецьке життя часів тоталітарних режимів і композиторів, яким випало творити у той непростий час. Авторкою текстів стала відома музикознавиця Любов Морозова.

Також глядачі конференції матимуть нагоду першими побачити записи трьох концертних програм проєкту, які були виконані оркестром Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича та Данієля Ганссона у Львівському органному залі.

Усі результати проєкту будуть доступні після презентації на сторінці Forbidden music, а також на youtube-каналі та мобільному додатку Ukrainian Live Classic.

За інформацією пресрелізу