muzika-dity-3

Вперше в Україні розроблені педагогічні рекомендації для знайомства з музикою дітей з особливостями інтелектуального розвитку, зокрема синдромом Дауна

Методики, запропоновані у посібнику, можна використовувати на уроках музики у школах, під час позакласних занять і родинного дозвілля вдома. Рекомендації розміщено у відкритому доступі.

Це – одна з ініціатив кампанії «Музика – важлива. Музика – можлива», спрямованої на інформування суспільства щодо можливостей і здібностей таких дітей, яка реалізується ВБО «Даун Синдром» за підтримки Українського культурного фонду.

«Наша мета – не тільки розповісти широкому загалу про музикування дітей із синдромом Дауна, а й зацікавити музичних педагогів різних освітніх установ у тому, щоб вони не боялись братися навчати таких дітей.

Проблема з неготовністю педагогів навчати музиці дітей з інвалідністю часто зав’язана на елементарному нерозумінні можливостей», – пояснюють у «Даун Синдром».

Представлені у посібнику методики будуть цікаві практично будь-якій дитині, оскільки напрацьовані у процесі роботи експериментального музичного онлайн-гуртка для дітей із синдромом Дауна та їхніх сиблінгів (рідних братів і сестер). Заняття постійно адаптовувалися музичними педагогами під культурний запит і потреби учасників.
Рекомендації підготувала музичний педагог ВБО «Даун Синдром» Валерія Бровко-Дивіна. Консультантами були психолог Юлія Головата й корекційний педагог Ольга Лісненко.

Буклет в електронному форматі розмістили у відкритому доступі у жовтні спеціально, адже це – Всесвітній місяць поінформованості про синдром Дауна. Посібник також розіслано до освітніх установ різних областей України.

Стежте за новинами й анонсами проєкту тут: http://downsyndrome.org.ua/;
https://www.facebook.com/downsyndrome.org.ua/

За інформацією пресрелізу