Музичні прем’єри сезону-2015

80

Знаний в Україні та світі Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону» цьогоріч відзначає чвертьвіковий ювілей

Поставши на музичній мапі Києва двадцять п’ять років тому, цей форум щороку презентує переважно прем’єри творів українських і зарубіжних композиторів. Ініціатор фестивалю – Київська організація Національної спілки композиторів України, проведенню заходів сприяють Міністерство культури України, Департамент культури Київської міської державної адміністрації, численні державні і громадські організації й установи.

Ювілейний форум, присвячений Дню Києва, триватиме з 24 травня до 1 червня. У різних залах відбудеться 4 симфонічних, 7 хорових, 6 камерних концертів, концерт переможців VІ Київського міського конкурсу «Українські композитори – дітям», презентації музичних видань, концерт творів композиторів-студентів та інші імпрези.

Неординарними заходами фестивалю стануть концерт пам’яті Бориса Лятошинського до 120-річчя від дня народження митця і ювілейний концерт-марафон електроакустичної музики до 10-річчя проекту EMVISIA, два концерти-презентації – книги «Композитор в зеркале современности» (у двох томах) музикознавця Анни Луніної і видання «Спектри нової музики в Україні», надруковане «Музичною Україною» за підтримки Польського інституту в Києві, концерт-портрет «Композитор Володимир Рунчак» хору імені В’ячеслава Палкіна Харківської обласної філармонії (художній керівник і диригент Андрій Сиротенко).

У концертах фестивалю візьмуть також участь хор хлопчиків Мукачівської хорової школи (художній керівник і головний диригент Володимир Волонтир), вокальний ансамбль «Покров» (регент Олена Радько), дует «Правиця».

Revakovych

Міжнародну складову на форумі представлятимуть друг фестивалю польський диригент Роман Ревакович, композитори Лорен Кайзер (США), Томаш Опалко (Польща). Також гостею фестивалю буде відома польська композиторка Лідія Зелінська (Познань). Вона представлятиме свою творчість у концерті електроакустичної музики EM-VISIA, де прозвучать також композиції Джино Фавотті (Франція), Панайотіса Кокораса (Греція/США), Олексія Ретинського (Україна/Австрія).

Тож запрошуємо на заходи ХХV Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону»! На філармонійні концерти й концерт електроакустичної музики вхід за квитками, на решту імпрез – вхід вільний.

Валентина КУЛИК

Фото Юрія ШКОДИ