XIV_МКАМЮ_ФIНАЛ.-1

Попри складну політичну ситуацію в країні, через яку на мистецьке змагання до Нової Каховки не змогли приїхати члени журі та юні учасники з Білорусі, Росії (кримчан просто завернули на Перекопі назад), ХIV міжнародний конкурс академічної музики «Vivat, musica!» – відбувся!

«Vivat, musica!» спочатку був задуманий як конкурс юних композиторів і піаністів (відбувається завжди наприкінці травня). Ініціатор його створення – композиторка Любов Працюк, єдиний на всю Херсонську область член Національної спілки композиторів України (!), яка багато років працює з дітьми. Цей конкурс започаткував чи не вперше в Європі змагання юних композиторів із власноручним виконанням своїх опусів та конкурс «Твір з оркестром», де юні піаністи (бувало що й 5-ти річні) мали змогу зіграти зі справжнім оркестром – камерним колективом «Гілея» (Херсон), що спеціально приїздить до Нової Каховки. На проведення заходу не виділяється ніяких коштів, і всі витрати беруть на себе мерія Нової Каховки, міські спонсори та самі учасники.

Цьогоріч конкурс, у якому взяли участь близько 70-ти учасників, змінив формат. Він не зрадив головному принципу – академічна музика, але значно розширив виконавський спектр. Тепер у ньому можуть брати участь молоді виконавці на струнних, духових і народних інструментах, камерно-інструментальні ансамблі (дуети, тріо, тощо) та вокалісти.

До складу журі увійшли відомі музиканти, педагоги і культурні діячі: композиторка і музикознавець, заслужена діячка мистецтв України Богдана Фільц (голова), композитори Богдана Працюк та Олег Польовий, піаністи Валентина Бєлікова, Вероніка Сахарова, Юрій Глущенко, співачка Наталія Овчаренко, скрипалька Марта Василевич, диригент, заслужений діяч мистецтв України Володимир Лясота, музикознавець Валентина Кузик. Вирішенням організаційних питань займалася Галина Ходос – директор ДМШ, талановита художниця.

Цьогорічними лауреатами стало 19 юних музикантів, дипломантами – 15. З-поміж них особливе враження справили співачки Анастасія Хахалева (Нова Каховка), Ніна Сушко і Тетяна Антонова (Кривий Ріг), піаністи Ксенія Дрига (Нова Каховка), Євангеліна Бут (Скадовськ), Аріна Боровська (Одеса) та Віталій Бариляк (Херсона), флейтисти Антон Свєтлічний, Дарій Араус та Іван Лай (Харків), скрипалька й композиторка Катерина Клюшникова (Харків), пісня якої «Україна» зворушила всю залу. Кращі номери конкурсу прозвучали у заключному концерті, всі конкурсанти отримали пам’ятні медалі і сувенірні пакети з книжечкою-буклетом і цукерками.

Нова Каховка – цей квітучий музичний український Веймар – чекає на нові таланти в наступному ювілейному XV конкурсі «Vivat, musica!».

Автор: Уляна ЯНЕНКО

На фотознімку: переможці конкурсу з викладачами і батьками