3 червня у Національній філармонії України відбудеться концерт української музики «МИ Є!»
«Ми є!» – твір Юрія Шевченка, що є парафразом на тему Національного Гімну України «Ще не вмерла Україна» на музику Михайла Вербицького.
У концерті представлено опуси практично всіх поколінь українських композиторів, починаючи від видатного Бориса Лятошинського, одного з основоположників українського музичного модернізму. Це й вірний авангардизму від першої до останньої ноти композитор-шістдесятник Володимир Загорцев. Епіко-драматичний Євген Станкович. Лірична Ганна Гаврилець, що нещодавно відійшла у засвіти.
Наймолодший у цій неперевершеній когорті митців – композитор і віолончеліст Золтан Алмаші – поділився історією створення свого твору із загадковою назвою «РеФаРеФа», що прозвучить.
– Був спекотний травневий день 2015 року. Я йшов містом, як мене раптом хтось покликав з машини, що зупинилась поблизу. Це була Мирослава Которович. Я сів у машину з приємною прохолодою і вислухав її ідею щодо наступного концерту. Ідея полягала в тому, щоб кілька композиторів написали по варіації на тему Антона Діабеллі для її струнного ансамблю «Артехатта».
Діабеллі, австрійський композитор і авторитетний музичний видавець першої половини ХІХ століття, був ще й знаним благодійником і волонтером своєї епохи. Він задумав цікаву акцію: замовив провідним композиторам того часу написати варіації на свою тему, щоб згодом видати їх, а зібрані кошти пожертвувати у фонд ветеранів, вдів та сиріт наполеонівських воєн. Акція мала успіх. Тоді як Бетховен, взявши участь в акції, вийшов за її межі та написав свій знаменитий масштабний варіаційний цикл.
Мирослава згадку про цю історичну подію прив’язала до наших часів і теж влаштувала благодійний концерт на підтримку воїнів АТО та їхніх сімей. Я, хоч і не Бетховен, але також вийшов за рамки замовлення і написав п’ єсу на 7 хвилин замість короткої варіації. Музика виникла з «топтання» на нотах ре і фа. Варіація на тему Діабеллі там теж є, у коді. Присвятив п’ єсу пам’яті загиблих у боротьбі з російською агресією. На жаль, ця тема мегаактуальна й сьогодні.
За інформацією пресрелізу