Диригент зі світовим ім’ям. Творець, незмінний художній керівник і головний диригент Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України, Почесний громадянин міста Чернігова, кавалер орденів «За заслуги» двох ступенів…
Список його особистих нагород і професійних відзнак можна продовжувати довго. Але недаремно на афіші, що сповіщає про концерт симфонічного оркестру під його орудою, написано просто – «Микола Сукач». І цього достатньо: ім’я для любителів класичної музики говорить само за себе. Він це заслужив завдяки величезному таланту і невгасимій працелюбності.
Микола Сукач став ініціатором і художнім керівником проведення у Чернігові щорічного Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори», в якому мають за честь брати участь найкращі музиканти світу. Маестро був провідним диригентом шести фестивалів «Київські літні музичні вечори», двох міжнародних фестивалів в місті Пулі (Хорватія). Під його орудою симфонічний оркестр «Філармонія» виступив із майже 280 музикантами й диригентами зі США, Японії, Південної Кореї, Росії, Велик Британії, Нідерландів, Німеччини, Мексики, Хорватії, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн.
Він диригував симфонічними оркестрами у США, Німеччині, Росії, Хорватії, Білорусі, а також провідними українськими колективами, серед яких оркестр Національної опери України, Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, Національний одеський філармонійний оркестр…
Третього червня в обласному філармонійному центрі пройшли урочистості та великий концерт Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» з нагоди 75-річчя Миколи Сукача. Привітати Миколу Васильовича з ювілеєм прийшло чимало колег і почесних гостей: заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума, в.о. директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Людмила Замай, голова обласної організації профспілкових комітетів працівників культури, заслужений працівник культури України Іван Буренко, директор Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького, секретар НВМС, заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський.
У вітальному слові Олена Дума зазначила: «Мені сьогодні випала висока честь – від імені голови облдержадміністрації Анни Коваленко, від імені усіх нас привітати ювіляра… Цінуємо вас, ви – наша гордість, неоціненний вклад у розвиток музики, культури. “Людина не літає, а крила має”. Даруйте нам усім крила!»
Генеральний директор – художній керівник Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун, відзначивши відновлення творчого процесу у стінах установи, сказав: «Від усього мистецького цеху – найщиріші вітання, Миколо Васильовичу!» І великий хор з артистів різних творчих колективів, до яких доєдналися й глядачі, заспівав «Многая літа!» – тепло і щиро.
Було море квітів від колег. Відеозвернення надіслали ювіляру славетні музиканти, з якими Миколу Сукача пов’язують роки особистої і творчої дружби, – Микола Сук, Олег Криса, Віталій Писаренко, Юрій Шишкін, Микола Луганський, Вадим Руденко. Для Маестро це було неочікуваним, а від того ще більшим подарунком. «Привітання від людей, із якими ми брали разом вершини музичного мистецтва, важко переоцінити. Вони для мене дуже дорогі!» – наголосив Микола Сукач.
До ювілею Симфонічний оркестр «Філармонія» подарував присутнім великий концерт за участю народного артиста України скрипаля Анатолія Баженова та заслуженої артистки України піаністки Катерини Баженової, славетного львівського колективу «Tenors BEL’CANTO» у складі заслужених артистів України Романа Антонюка, Василя Понайди і Тараса Глови. До першого відділу ввійшли шедеври академічної музики – увертюра «Іменини» Людвіга ван Бетховена, частини Симфонії № 5 Густава Малера, Симфонії № 2 Cергія Рахманінова, Симфонії № 1 Сергія Борткевича. До другого – популярна класика різних жанрів, зокрема, твори Йоганна Штрауса, Хосе Флореса, Володимира Підгорного, Гленна Міллера, Вінченцо К’яри, Олександра Білаша, Лучіо Далли, Володимира Івасюка… Кожен твір – віха у житті Миколи Сукача.
Тригодинна програма, яку провів Ігор Василенко, завершилася оваціями – глядачі довго не хотіли відпускати ювіляра зі сцени. Але вже зовсім скоро вони знову зустрінуться з Маестро: незабаром поновлюється після перерви ХХ Міжнародний фестиваль «Сіверські музичні вечори».
За інформацією прес-служби Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм