Мистецтво без меж: шлях до науки

Як нині розгортається освітній процес у мистецьких школах України? Які виклики висувають реалії часу до викладачів? Як комунікують учні з навчальним матеріалом? Залишаються музичні конкурси та олімпіади єдиними формами учнівського спілкування чи їм на зміну приходять нові форми взаємодії?
Відповіді на ці питання почасти дає унікальний освітньо-соціальний проєкт Олени Садівничої – учнівська конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки». Захід пройде 3-4 жовтня в рамках ХХХІ Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест 2020».

Цьогорічна конференція – друга за ліком у статусі всеукраїнської. Як і раніше захід пропонує широкі можливості для творчої і соціальної реалізації потенціалу її учасників. Тематичні напрями охоплюють різні сфери музичного мистецтва: Music made in Ukrain, класична і сучасна музика, фольклор, музичні інструменти та виконавство, складові музичної мови, світове музичне краєзнавство тощо. Конференція відкрита для дітей різного віку і, що найважливіше, різних суспільних потреб і можливостей. Це чудова нагода для дітей вчитися викладати свою думку, ставити запитання, надавати відповіді, чути, розуміти і поважати одне одного.
Зважаючи на реалії часу конференція пройде онлайн: організатори запланували трансляції в Zoom і на Facebook. І в цьому є свої переваги. У такому форматі захід стане доступним не лише для учасників – учнів-доповідачів, учнів-модераторів, їхніх викладачів-консультантів, а й для широкого кола глядачів із різних регіонів України і не тільки. А відтак, конференцію варто розглядати і як своєрідний курс підвищення професійної компетентності викладачів мистецьких шкіл. На користь останнього твердження свідчить широкий спектр суміжних культурно-освітніх та методичних акцій, що пройдуть у рамках заходу. Це, зокрема, мистецькі презентації, майстер-класи, круглий стіл для викладачів-консультантів. Родзинкою і нововведенням нинішньої конференції стануть творчі зустрічі з композиторами Леонідом Грабовським, Ігорем Стецюком, Олександром Козаренком та Іваном Небесним. Ці зустрічі, як і пленарні засідання, також модеруватимуть учні.

І обов’язковий фактаж.
Авторка та менеджерка проєкту – Олена Садівнича, завідувачка теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 м. Києва, викладачка-методистка.
Науковий куратор – Юрій Чекан, доктор мистецтвознавства, лауреат премії імені Миколи Лисенка, професор кафедри історії світової музики НМАУ імені Петра Чайковського.
Організатори заходу: Національна спілка композиторів України, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, Управління культури Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Дитяча музична школа № 39 м. Києва.
Партнери проєкту: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Київський національний академічний театр оперети, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера), Меморіальний музей-квартира Віктора Косенка.
Долучайтеся!

Актуальна інформація за посиланням
https://www.facebook.com/mucteztbo/posts/376877623701462?comment_id=377071613682063&notif_id=1600347754095068&notif_t=feed_comment&ref=notif

Валентина Кулик