kyiv-philharm12

29 вересня. Симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою диригента Віктора Плоскіни гратиме твори Віктора Косенка, Вольфганга Амадея Моцарта, Бедржиха Сметани і Ференца Ліста. Солістка – Богдана Півненко (скрипка)

Поряд із 39-ю симфонією Вольфганга Амадея Моцарта і Симфонічною поемою «Мазепа» Ференца Ліста маестро Віктор Плоскіна презентує публіці увертюру «Шарка» Бедржиха Сметани – третю, найдраматичнішу з шести частин його циклу симфонічних поем «Моя Батьківщина».

Чеський композитор писав про неї: «В основі композиції лежить легенда про дівчину Шарку. Поема розпочинається розповіддю про розлючену дівчину, яка через зраду коханого клянеться помститися усім чоловікам. Шарка прив’язує себе до дерева і чекає, поки її врятує князь Ктірад, обманюючи його, що вона полонянка повсталих жінок. Князь закохується в дівчину і визволяє її. Шарка пропонує йому та його товаришам медовуху зі снодійним зіллям, а коли вони засинають – подає сигнал мисливським рогом. На цей клич приходять інші жінки й убивають усіх чоловіків – ось так і завершується симфонічна поема». Такі собі слов’янські амазонки.

Ще один акцент цього вечора – твір українського композитора Віктора Косенка. Солістка Богдана Півненко зіграє його Концерт для скрипки з оркестром: один із найкращих українських скрипкових концертів, який відображає силу нашої музики із закладеним у неї національним кодом. Це справжня музична енциклопедія української душі з усіма її відтінками й характерними злетами, мріями та романтизмом.

Маестро Віктор Плоскіна: «…Українська музика повинна бути дуже природно вписана у канву всієї світової культури. Її не можна сприймати відокремлено від європейської, – лише в контексті ми бачимо своєрідність і неповторність нашої музичної спадщини. Я можу сміливо назвати себе активним пропагандистом української музики і дуже тонко розумію, що ставити, коли і як ставити. Не хочу бути “комсомольцем”, не хочу займатися псевдоукраїнізацією, але я точно добре володію усією палітрою українського сучасного мистецтва, підкреслюю, – сучасної музики. Мені навіть боляче сприймати всі ці речі, тому що я дуже чітко знаю як треба поставити український твір, щоб він здобув успіх, щоб не просто прозвучав і ми поставили галочку, вийшли та сказали “от ми граємо українську музику”. Ми повинні так ставити, щоб українська музика звучала якомога краще».

Віктор Плоскіна – лауреат першої премії Другого міжнародного конкурсу імені Стефана Турчака, який відбувся у 1998 році, де він диригував саме українською музикою – «Карпатським концертом» Мирослава Скорика. До відома, конкурс імені Турчака визнають рівнозначним таким змаганням світового рівня, як Безансонський міжнародний конкурс молодих диригентів у Франції, конкурс Донателли Флік у Британії, Міжнародний конкурс імені Гжегожа Фітельберга у Польщі. Лауреати цього конкурсу відомі усьому світові.

Заслужений артист України, Віктор Плоскіна у 1993 році закінчив Львівську державну консерваторію імені Миколи Лисенка. Працював у Державному заслуженому академічному симфонічному оркестрі України. З 2000 до 2002 року очолював Національний оперний театр Сербії (м. Новий Сад), був головним диригентом і художнім керівником Симфонічного оркестру Кримської філармонії. Від 2007-го працював на посаді головного диригента Національного академічного Великого театру опери та балету Республіки Білорусь, де з успіхом поставив близько 15 оперних і балетних прем’єр, виконав низку оригінальних концертних програм.

У Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка працював музичним керівником з 2014 року. Від 2019-го – головний диригент Київської муніципальної опери. З 2022-го – головний диригент Симфонічного оркестру Дніпровської філармонії імені Леоніда Когана.

Гастролював у країнах Західної Європи, диригував виставами та концертами в Естонії, Болгарії, Азербайджані. Лауреат Національної театральної премії Республіки Білорусь. Кавалер Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (Україна).

За інформацією пресрелізу