Національна філармонія України закриває сезон

107

24 червня у Національній філармонії України відбудеться концерт симфонічної музики з нагоди закриття 158-го концертного сезону

Прозвучать твори Євгена Станковича і Пауля Анґерера. Виконує Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України. Диригент – Ігор Палкін. Соліст – Михайло Чайкін (контрабас).

Програма цьогорічного концерту-закриття дещо нетрадиційна. Як правило, на завершення сезону звучить музика піднесено-урочиста, і таким чином чергова концертна серія відходить в історію на оптимістичній ноті. Закриття ж 158-го сезону запам’ятається дуже серйозними й складними творами для симфонічного оркестру, – музикою, що спонукає до роздумів над проблемами буття.

Пауль Анґерер – австрійський композитор і диригент. Він – автор численних творів для симфонічного оркестру, камерно-інструментальної музики, творів для голосу тощо. Багато років поспіль працював на посаді головного диригента Зальцбурзького оперного театру. Викладав в Університеті музики та виконавських мистецтв у Відні. Пішов із життя 2017 року.

Gloriatio для контрабаса і камерного оркестру – твір Пауля Анґерера, що прозвучить у теперішньому концерті, було створено 1957 року. За стилем композиція нагадує музику Пауля Хіндеміта.

У другій половині концерту почуємо Другу симфонію видатного українського композитора Євгена Станковича, що має назву «Героїчна». Твір створено 1975 року. За словами автора, він позначений «вогненним знаком» Другої світової війни.

За інформацією пресрелізу