Національна оперета знову запрошує на «Бал»

77

24, 25, 26 та 27 листопада у Національній опереті України відбудуться прем’єрні покази музично-пластичної вистави «The Ball /Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці за участі італійської балетмейстерки Каті Тубіні

Театр планував представити спектакль цьогоріч 25 і 26 лютого. Але презентацію через повномасштабне російське воєнне вторгнення в Україну довелося відтермінувати.

Головна тема вистави – Італія від початку ХХ століття до 1980-х років тобто до того часу, коли з’явилися нові продукти цивілізації – мобільні телефони, планшети тощо. У центрі постановки – балетна зала й спостереження за комунікуванням-взаємодією між людьми.

У дійстві немає тексту, розмов – усе транслюється шляхом взаємозв’язку між персонажами, а діалог ведеться через пластику. Головний акцент саме на останній і на психологічно-емоційному стані кожного персонажа: з індивідуальними проблемами, комплексами, вадами, – як у житті.

«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У спектаклі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної італійської музики, як класичної, так і сучасної», – зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.

Найголовнішим акцентом у виставі є акторська гра. Сама ж ідея відповідає фільму відомого італійського кінорежисера Етторе Сколе «Бал», де всю історію побудовано на пластиці.

Художник-постановник Олександр Білозуб переконаний, що у кожного народу є власна історія, поділена на цикли й періоди – легкі, важкі, розвитку, занепаду, руїни: «Зараз в Україні війна і ми захищаємо свій суверенітет та українську ідентичність, незалежність у світі. Звісно, що про цей період писатимуть п’єси, зніматимуть фільми, і це вже відбувається.

Вистава “The Ball/Бал” – історія Італії XX століття, спрямована на те, щоб відчути й зрозуміти цей відтинок часу. А наша історія пишеться зараз – це новий етап, який буде далі відтворюватися в кіно, театрі, літературі – в усьому. І ми впевнені, що після війни матимемо щасливе життя, тому що ми переможемо!»

Проєкт реалізується за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні.

За інформацією пресрелізу