Національний будинок музики – для внутрішніх переселенців

117

25 листопада в Андріївській церкві відбудеться завершальний концерт україно-швейцарського проєкту «Солоспіви єднання. An die Musik», який покликаний підтримати внутрішньо переселених осіб

Солісти Національного будинку музики – сопрано Іванна Пліш, контратенор Роман Меліш, піаніст Андрій Васін, бандурист Тарас Столяр – виконають вокальні твори Шуберта, Шумана, Мендельсона, Лисенка, Стеценка, Барвінського, що оспівують красу природи, людських почуттів і надають слухачам простір для рефлексій.

Вхід на концерт вільний для внутрішньо переселених осіб. Зважаючи на обмежену кількість місць в Андріївській церкві (всього 50), організатори просять заповнити коротку гугл-форму (http://bit.ly/3tGnoXH), щоб забезпечити комфортні умови для слухачів. Початок події о 18:00.

«Солоспіви єднання. An die Musik» – спільний проєкт Національного будинку музики та швейцарської організації LiedBasel. Його метою є підтримка людей, котрі постраждали від російської воєнної агресії.

Назва проєкту розкриває кілька рівнів ідей, закладених у програмі. По-перше, жанр солоспіву, започаткований фундатором української академічної традиції Миколою Лисенком, бере початок в австро-німецькій музиці, адже Лисенко є представником ляйпцизької композиторської школи. Тож, поєднані у програмі солоспіви та «das Lied» («пісня» з нім.) наочно демонструють приналежність України до європейського культурного простору.

По-друге, музика супроводжує український народ протягом усієї його історії: навіть у найтемніші часи українці продовжували співати й писати нові твори. Сьогодні ж музика звучить і твориться під звуки сирен та вибухів. Отже, програма є даниною цьому життєво необхідному мистецтву.

Перші два концерти проєкту відбулися 9 і 12 листопада в Ірпені у приміщенні місцевої міської публічної бібліотеки імені Максима Рильського. У них митці представили твори німецьких, австрійських, українських композиторів, а також українську фольклорну спадщину.

За інформацією пресрелізу