Національний симфонічний оркестр України в Чернігові

93

31 серпня в рамках Всеукраїнського гастрольного туру з нагоди 30-річчя Незалежності України Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під орудою народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Володимира Сіренка виступив на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру

Тур одного з найвідоміших у Європі оркестрів, чия історія налічує вже понад століття, присвячений ювілею нашої держави, розпочався 28 серпня. Географія – вся Україна: від Сєвєродонецька до Ужгорода, загалом 24 концерти в усіх обласних центрах.

«30-річчя Незалежності – гарна нагода проїхати з туром Україною, – каже Володимир Сіренко. – Ми маємо досвід великих турів і бачимо, що це добре: це нас завжди стимулює, підносить. Наша публіка приймає дуже тепло, не гірше, скажімо, за іспанську чи японську. Та й треба, щоб нас знали наші, українські слухачі.

Програма гастрольного туру різноманітна, цікава. Ми робимо акцент на всесвітньо відомі шедеври, плюс українська музика. Нам хочеться, щоб якомога більше людей нас послухало – це дуже важливо!»

На сцені Чернігівського обласного філармонійного центру Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України представив програму з двох відділень, до якої увійшли Симфонія до мажор Максима Березовського, Концерт № 2 для фортепіано з оркестром соль мінор Каміля Сен-Санса (соліст – лауреат міжнародних конкурсів Павло Качнов) і Симфонія № 9 мі мінор «З Нового світу» Антоніна Дворжака.

Кожен із цих шедеврів по-своєму унікальний. Так, ноти Симфонії до мажор Максима Березовського, – твору, що був написаний у 1770-х роках, –були знайдені тільки двадцять років тому в архівах Ватикану. Нині Симфонія – у репертуарі Національного симфонічного оркестру України. У свою чергу, Концерт № 2 для фортепіано з оркестром Сен-Санса і Симфонія «З Нового світу» Дворжака по праву вважаються одними з найвідоміших і найпопулярніших творів для оркестру.

Провела концертну програму артистка обласного філармонійного центру Інна Василенко.

Всеукраїнський гастрольний тур Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України з нагоди 30-річчя Незалежності завершиться 16 жовтня концертом в Одесі.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм