11 липня о 12 годині у кафе-кав`ярні «Волконський» (готель Premier Palace) відбудеться прес-сніданок з Оксаною Линів – ініціатором та арт-директором Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, найвідомішою українською диригенткою, амбасадором української культури у світі
Третій сезон фестивалю LvivMozArt триватиме впродовж 3–11 серпня і присвячуватиметься темі «Музика і література». Центральна постать фестивалю – німецькомовний публіцист і письменник Йозеф Рот, який народився у містечку Броди біля Львова. У 2019 році ми маємо надзвичайну нагоду відзначити його подвійний ювілей – 125 років від дня народження та 80 від дня смерті.
3 серпня фестиваль LvivMozArt відкриє ІІІ Міжнародний науковий симпозіум «Літературні імпресії в музиці: Моцарт і майбутнє», присвячений Йозефу Роту і організований професорами Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка і Українського вільного університету Мюнхена – Любов’ю Кияновською та Аделіною Єфіменко. На симпозіумі виступлять відомі музикознавці України, Німеччини, Австрії, Чехії, Польщі, серед яких професор Брусняк – голова Німецького моцартівського товариства. Теми доповідачів торкатимуться літературних і музичних артефактів від Моцартів до літературної творчості Йозефа Рота. Прозвучать доповіді «Йозеф Рот і стихії», «Іоланта і Йозеф Рот: до питання літературно-режисерських контраверсій» тощо.
4 серпня біля Руїн Синагоги, на Батьківщині Йозефа Рота – в місті Броди, пройде грандіозний пам’ятний концерт із нагоди ювілею письменника. У ньому в супроводі оркестру INSO-Lviv та Львівської хорової капели «Дударик» виступатимуть світові зірки, зокрема: південноафриканська оперна співачка Пумеза Мацікіза, американський митець Абраам Броди, кіноакторка Сунні Меллез, диригуватиме Оксана Линів. Прозвучать Kyrie Eleison української композиторки Богдани Фроляк і Третя симфонія Kaddish титана американської культури, сина українських емігрантів із Рівненщини Леонарда Бернстайна.
У рамках фестивалю заплановані масштабні концертні постановки, витончені вечори камерного формату, перформанси, презентації і речиталі. Фестиваль об’єднає найкращих українських і світових музикантів, відкриє цікаві локації, заповнить найбільші концертні зали міста.
Упродовж фестивалю відбудуться великі симфонічні концерти в Оперному театрі:
8 серпня – гала-концерт із зірками оперної сцени Пумезою Мацікізою (Південно-Африканська Республіка) та Нуттапорном Тамматі (Таїланд);
9 серпня – концерт Баварського молодіжного симфонічного оркестру (диригент – Ніколас Раусс, солістка – Наталія Боєва), у програмі – Йоганнес Брамс і Ріхард Штраус, зокрема його знакова симфонічна поема «Так казав Заратустра»;
10 серпня – Galiсian Style з колоритною програмою української музики – відомих композиторів Василя Барвінського, Мирослава Скорика, Левка Колодуба та Леоніда Грабовського; солістка – відома піаністка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Катерина Тітова (Україна–Німеччина);
11 серпня – закриття фестивалю за участю Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» і солістів – зірок української оперної сцени; під батутою Оксани Линів прозвучить кантата патрона фестивалю Франца Ксавера Моцарта й грандіозна Дев’ята симфонія Людвіга ван Бетховена – світовий символ єднання людства заради прав та свободи.
Сольні речиталі, перформанси та експерименти зосереджені в локації авангардного Трамвайного Депо – Lem Station. Тут відбудуться:
5 серпня – опера-реквієм «IYOV» для препарованого рояля, віолончелі, ударних і голосів. Оперу створено за книгою Йова зі Старого Заповіту з використанням сакральних латинських текстів, вона стала відкриттям у мистецькому світі та очолила рейтинг 10 найкращих сучасних опер світу!
7 серпня – презентація нового альбому «Перетини» Абраама Броди (Литва–США). Броди – знаковий учасник найпрестижніших фестивалів світу та автор неповторного стилю інструментального перформансу! Він входить до топ-10 сучасних артистів за версією Нью-йоркського радіо та співпрацює з Мариною Абрамович.
8 серпня – речиталь найшвидшого піаніста світу Любомира Мельника.
9 серпня – відома мисткиня та циркова артистка Меліса фон Вепі презентує авторську моновиставу «Дзеркало». Театр, акробатика й танець поєднаються під супровід авторських імпровізацій французького композитора Стефано Оліва.
10 серпня – Клезмер-концерт від світового короля клезмера, кларнетиста Ґіори Фейдмана (Аргентина) та Гершвін Квартету (Німеччина). Клезмер – традиційна музика євреїв Східної Європи, в якій втілено глибоку життєву філософію і відтворено драматичну долю єврейського народу.
Формати знайомства наймолодшої публіки з класичною музикою MozArtKids відбудуться у Львівській опері та Філармонії. Камерні концертні формати в рамках фестивалю пройдуть у кількох локаціях, зокрема: в Дзеркальних залах Палацу Потоцьких, Львівської опери, в Органному залі та концертному залі Львівської філармонії. Солісти – українські та світові зірки класичної музики, зокрема: Валерій Соколов, Олексій Шадрін, Василь Заціха, Єва Рабчевська, Катерина Тітова, Лю Сяою та інші.
За матеріалами прес-релізу