Одеська опера. Рік незламності

105

Рік, що минув, для Одеської опери, як і для всієї країни, став періодом випробування на міцність, витримку та чесність, утіленням святої віри в силу світла й правди. Російські ракетні удари та обстріли не злякали нас. Від першого дня нашим дієвим слоганом стало: «Коли звучать гармати, музи не мовчать!»

Із кожною миттю ми ставали сильнішими і впевненішими в собі й у тому, що ми робимо. З 17 травня 2022 року театр почав повертатися до життя. І вже з 17 червня відчинив двері для глядачів.

Попри воєнний час, ми представили понад 120 вистав і концертних програм, які відвідало більше шістдесяти тисяч глядачів. Ми реалізували два масштабних прем’єрних проєкти під час війни, зокрема світову прем’єру – оперу Олександра Родіна «Катерина».

Наразі театр активно спрямував діяльність на підтримку військовослужбовців, як фінансову й ресурсну, так і творчу: провели велику кількість концертів у місцях дислокації наших захисників; військові та члени їхніх родин є постійними гостями вистав; донатимо на ЗСУ. Продовжуємо наближати нашу Перемогу на міжнародному мистецькому фронті, розвивати культурну дипломатію.

Ми відчуваємо підтримку й визнання європейської спільноти. Високою оцінкою нашої роботи стало здобуття престижної міжнародної нагороди «INTERNATIONAL OPERA AWARDS» – «Оперного Оскара» у номінації «Найкращий оперний театр». Міжнародне журі особливо відзначило мужність і стійкість колективу, який не припиняв працювати попри виклики воєнного часу, небезпеку та руйнування.

24 лютого, одночасно з показом опери Олександра Родіна «Катерина» на сцені Одеської опери, Європейський міждержавний культурний телеканал «ARTE» демонструватиме виставу в телеефірі у рамках розширеного програмного фокусу «Україна, рік війни в Європі». Це має стати одним з актуальних меседжів про Україну як державу з власним особливим і неповторним культурним кодом.

Одеська національна опера кожного дня доводить, що за будь яких обставин спроможна дарувати мистецтво, виховувати, збагачувати, просвіщати, розвивати духовний і патріотичний потенціал українців засобами сучасного національного мистецтва, зберігаючи найкращі академічні театральні традиції.

Тримаємо культурний фронт і кожним творчим кроком наближаємо Перемогу! Stand with Ukraine! Stand with Odesa Opera! Дякуємо ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!

За інформацією пресрелізу

Відео на YouTube: https://youtu.be/O8VBmC5e7g8