pazly-kartina-opernyi-teatr-odessa_0

Новий сезон Одеський національний академічний театр опери та балету розпочне фестивалем «Оксамитовий сезон», котрий об’єднає музику різних жанрів та стильових епох. 9 днів – з 17 до 27 вересня (окрім понеділка 21-го та вівторка 23-го вересня) – на сценах Одеського оперного йтимуть балетні, оперні вистави, концерти музики бароко, сучасної української музики та хітів світового кінематографу

17 вересня фестиваль відкриється одною із найяскравіших прем’єр цього року – оперою «Кармен» Жоржа Бізе у постановці Георгія Ковтуна. Партію фатальної циганки виконає солістка, запрошена з Національної опери України – народна артистка України Анжеліна Швачка. На 18 вересня заплановано концерт музики бароко із назвою «Елізіум Орфея» за участі всесвітньо відомого контратенора, вихованця Одеської консерваторії Юрія Міненка та солістів театру Аліни Ворох, Анастасії Голуб, Юлії Терещук, Таїсії Шафранської і камерного оркестру театру.

Суботній вечір 19 вересня зайнятий виставою «Князь Ігор» Олександра Бородіна. А у неділю 20 вересня відбудуться одразу дві імпрези. На великій сцені о 18.30 покажуть «Дон Кіхота» Людвіга Мінкуса із японськими танцівниками, улюбленцями одеської публіки Мідорі Терада та Коя Окава у головних партіях. А на малій сцені «Бельетаж» о 22.00 звучатиме вокальна та інструментальна музика сучасних українських композиторів Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Олега Киви у виконанні солістів театру, скрипальки Богдани Півненко та Камерного оркестру Одеської філармонії під орудою Оксани Линів.

У середу 23 вересня відбудеться імпреза, присвячена 120-річчю класика української музики ХХ століття Бориса Лятошинського. Одесити покажуть фрагменти з його опер «Золотий обруч» та «Полководець» (диригент – Оксана Линів, режисер – Оксана Тараненко, декорації Євгена Лисика) – творів, які не ставилися в Україні десятиліттями. Тож особлива подяка Одеському оперному за те, що українська національна класика знову побачить сцену.

24 вересня – опера-балет «Вій» Віталія Губаренка у постановці Георгія Ковтуна, сенсаційна торішня прем’єра, яку цікаву переглянути і тим, хто бачив її раніше, і тим, хто зустрінеться із виставою уперше.

25 вересня солісти та оркестр театру виконають музику зі світового кіно. 26 вересня – «Лебедине озеро» Петра Чайковського в оновленій версії 2014 року. А на закриття «Оксамитового сезону в Одеській опері» 27 вересня – кантата Карла Орфа «Carmina Burana». Цей ефектний монументальний твір вже презентувався open-air на Другому міжнародному фестивалі мистецтв в Одеській опері 2013 року. Цього разу кантата прозвучить вже у стінах театру, в новій сценічній версії.