Олександр Цимбалюк та Ольга Микитенко у Національній опері

258

Відомі у світі співаки, наші співвітчизники виступлять 17 і 21 грудня в операх «Іоланта» та «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського

«Іоланта» – остання опера Чайковського – не раз ставилася на сцені київського оперного. Одна з останніх постановок вже за часів Незалежності – 2011 року, здійснена диригентом Володимиром Кожухарем, режиссером Миколою Третяком, художником Марією Левитською.

Олександр Цимбалюк (король Рене) у постановці Opéra Garnier, 2016 р.

Одну з головних партій у виставі 17 грудня виконує зірка світового оперного мистецтва, улюбленець столичної публіки, запрошений соліст, бас Олександр Цимбалюк (Рене, король Провансу). Вперше цю партію Олександр виконав в березні 2016 року на сцені Opéra Garnier (Grand Opéra) в Парижі у постановці режисера Дмитра Чернякова. Олександр – запрошений соліст Metropolitan Opera (США), міланської La Scala, лондонського театру Covent Garden, Copenhagen Opera House (Данія), Bayerische Staatsoper (Німеччина), Staatsoper Berlin (Німеччина), «Большого театра» Росії (Москва) та інших прославлених оперних театрів. 11 років був солістом Гамбурзької державної опери. Співак, чиє ім’я відомо поцінювачам у різних куточках світу, і чий бас затребуваний на найпрестижніших сценах, завжди знаходить час порадувати своїм виконанням київських глядачів. Торік, наприклад, він виступив на київській сцені в опері «Борис Годунов».

Сцена з опери “Іоланта” (Національна опера України, 2011 р.)

Головні партії в «Іоланті» також виконують: Тамара Калінкіна (Іоланта), Ігор Мокренко (Роберт, герцог Бургундський), Дмитро Кузьмін (Водемон, граф, бургундський лицар), Іван Пономаренко (Ебн-Хакіа, мавританський лікар), Руслан Танський (Альмерік) та інші.

21 грудня Національна опера покаже іще один шедевр Петра Чайковського – оперу «Євгеній Онєгін» (постановка 1983 року диригента Стефана Турчака, режисера Ірини Молостової, художників Федора Нірода та Марії Левитської).

В рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» цього разу на сцену Національної опери вийдуть одразу два запрошених солісти – це Ольга Микитенко (Татьяна) та Олександр Цимбалюк (Князь Гремін).

Ольга Микитенко

Для кожного з них ролі в «Євгенії Онєгіні» є знаковими. Олександр Цимбалюк в ролі Князя Греміна в квітні 2016 року виходив на сцену Гамбурзької державної опери. А Ольга Микитенко в 2007 році саме в ролі Тетяни брала участь в постановці всесвітньо відомого режисера Петера Штайна під орудою диригента Кирила Петренка в Opéra de Lyon. Вистава мала величезний успіх, тож у 2010 році співачку запросили знову. Столична публіка чула Ольгу у цій партії у грудні минулого року.

Ольга є лауреатом найпрестижнішої оперної нагороди світу – Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас, запрошеною солісткою Metropolitan Opera (США), Gran Teatre del Liceu (Іспанія), Royal Opera House (Швеція), Teatro dell’Opera di Roma та Teatro di San Carlo (Італія) та ін.

Також головні партії у виставі 21 грудня виконають: Олександр Мельничук (Євгеній Онєгін), Юрій Аврамчук (Ленський), Ірина Петрова (Ольга).

За матеріалами прес-анонсу

На головному фото: Ольга Микитенко у виставі “Євгеній Онєгін” Національної опери України (2015 р.)