matselyuh

17 листопада о 19 годині у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться концерт відомої львівської органістки Олени Мацелюх – «Органні транскрипції. Популярна класика»

Подія стане частиною серії сольних виступів мисткині у рамках Х Міжнародного органного фестивалю, організованого за підтримки Львівської міської ради. В умовах карантинного режиму до участі у фестивалі залучено виключно вітчизняних виконавців, і серед них – Олену Мацелюх.

Мистецтво органістки поціноване як в Україні, так і у світі. Олена Мацелюх – досвідчена виконавиця, визнана однією з найкращих інтерпретаторок творчості Йоганна Себастьяна Баха у Східній Європі, артистична директорка фестивалю «Діапазон» у Львові (2016, 2017 роки), продюсерка й організаторка львівських проєктів «Pizzicato e cantabile» і «Bach contemporary international», а також «Lucec organum» / «Світло Луцького органа» у Луцьку (2019). Співорганізаторка фестивалів «Musica viva Organum» / «Жива музика органа» та «Festival Organ Cathedral» / «Органний собор» у Рівному та Міжнародного органного фестивалю у Чернівцях.

Авторитетна інтерпретаторка, Олена Мацелюх регулярно виступає з ансамблевими програмами на фестивалях «Віртуози», «Ніч у Львові», «Контрасти» (Львів) і сольними речиталями, гастролює в Україні та за кордоном. Протягом останніх двох років концертна географія мисткині розширилася такими країнами, як Швейцарія, Німеччина, Франція, Іспанія, Данія. У репертуарі органістки – понад 20 сольних програм, у яких вагоме місце відведено музиці ХХІ століття, адже чимало композиторів модерної доби присвятили опуси львівській виконавиці. Серед них – Крістофер Пардіні (Італія), Пітер Махайдік (Словаччина) та Богдан Котюк (Україна).

У новій концертній програмі Олени Мацелюх «Органні транскрипції. Популярна класика» прозвучать твори всесвітньо відомих митців епохи романтизму та сучасності – Ференца Ліста (Угорщина, 1811–1886), Альфонсо Маї (Бельгія, 1833–1918), Александра Гільмана (Франція, 1837–1911), Арво Пярта (Естонія, 1935), Патріціо Манса (Чилі, 1937), Крістофера Пардіні (Італія, 1973).

Звертаємо увагу, що у зв’язку з правилами карантину кількість квитків обмежена та діє масковий режим!

Анастасія СИСЕНКО

Фото – Роман ТУПИСЬ