chornobyldorf-opera

25 квітня від 01:23:47 відкриється доступ на вільний перегляд нашумілої постановки археологічної опери CHORNOBYLDORF, що стала «Проєктом року в секторі перформативного та сценічного мистецтва» за версією УКФ

Рівно добу кожен охочий зможе побачити світ, створений композиторами Іллею Разумейком, Романом Григорівим і великою науково-артистичною командою.

CHORNOBYLDORF – це візія (не)далекого майбутнього. Варіант того, яким може бути життя після Апокаліпсиса за умови втрати історичної пам’яті й культури. Що для людини залишиться головним, яких ритуалів дотримуватиметься, як артефакти з минулого прилаштує до побуту та як шукатиме «свого».

У самій назві опери є відсилання до Чорнобиля. Також постановка творилась із людьми, котрі були і навіть досі пов’язані з цим краєм.

«35 років тому поет та один із головних героїв опери Юрій Іздрик опинився в зоні у складі мобільної бригади. Він зводив саркофаг. Мій батько пів року працював у зоні ліквідатором, – розповідає композитор Ілля Разумейко. – Провідником відео-археологічної експедиції у Чорнобиль та нашим консультантом став знаменитий прип’ятчанин Олександр Сирота . Він уже багато років займається охороною пам’яті Чорнобильської зони. У світ чорнобильського фольклору нам допоміг зануритись відомий співак, нащадок чорнобильських переселенців Олексій Заєць. Разом із Сусанною Карпенко він став учасником відеоперформансів, які ми знімали у Чорнобилі. У сам фінал опери ми включили кадри із фільму-хроніки “Ранок Атомограду”, який розповідає історію побудови міста майбутнього – Прип’яті. Так чи інакше, всі артисти Чорнобильдорфу – це постчорнобильська генерація, яка народилася та виховувалася у світі “після катастрофи”».

За словами композитора Романа Григоріва, «Чорнобильдорф – це цілий Всесвіт, глобальна та масштабна робота. Тут поєднано різні жанри: кіно, хореографію, перформанс, спів. Ця опера кардинально відрізняється від тих, які ми створювали раніше. Матеріал складний. Тут мало просто побачити. Потрібно думати, шукати в собі відголос і розшифровувати знаки, які ми заховали».

Відеоверсію змонтовано з прем’єри, що відбулася 31 жовтня 2020 року у стінах Мистецького арсеналу. Над зйомками і зведенням матеріалу працювала команда betv. «У нас є зйомки з крана, з близької камери та двох загальних. Глядач потрапить у саму середину дії», – повідомив режисер Ян Голуб.

Посилання на перегляд постановки: https://www.youtube.com/watch?v=oYU34mxbWtU
Доступ до вільного перегляду 26 квітня закриється о 01:23:47.

Оперу CHORNOBYLDORF створено за підтримки House of Europe, Українського культурного фонду, Мистецького арсеналу, Австрійського культурного форуму в Києві.

Лідія КАРПЕНКО

Фото Анастасії МАНТАЧ і Артема ГАЛКІНА