slipyi

9 і 12 березня відбулися прем’єрні покази опери-містерії «Сліпий» за творами Великого Кобзаря, поставленої на сцені Чернігівського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка режисером Олександром Лаптієм

Глядачі були вражені присутністю на сцені майже всього творчого складу театру – артистів драми, хору, оркестру, балету, які були задіяні у відтворенні багатопланового сценічного дійства. Попри те, що вистава ось тільки народилась, вона викликала неабияку зацікавленість чернігівців.

Уперше думу-оперу «Сліпий» за поемою Тараса Шевченка «Невольник» з музикою Олександра Злотника поставив у 1989 році Володимир Грипич (він же – автор лібрето). Потім 2014 року спектакль відновила режисерка Віра Тимченко.

Цьогоріч шанувальники театру побачили нову версію вистави Олександра Лаптія. У постановці також взяли участь головний диригент театру Олексій Рощак, хормейстерка Марина Гончаренко, хореографка-постановниця Анастасія Сальникова й художниця костюмів Ольга Юрасова. Прем’єру було приурочено до шевченківських днів.

В осучасненій режисерській інтерпретації Шевченкового твору – розповідь про молодого козака, який, захищаючи рідну землю, потрапив у полон і здолав усі перешкоди на шляху до батьківського дому. У постановці вона перетворюється на ретроспективну панораму багатовікової боротьби українського народу за свободу.

Історія вірного кохання відважного козака Степана (артист Олександр Монастирський) і самовідданої Ярини (артистка Катерина Ткачук) привносить ліричні мотиви в потужне звучання патріотичної теми боротьби з ворогами. Ця тема яскраво поєднує нову творчу роботу шевченківців із сьогоденною боротьбою українського народу за незалежність.

Натхненна гра талановитого акторського ансамблю, що створює одухотворений образ віри українського народу в нездоланність захисників рідної землі й свою перемогу, викликала глибокі почуття глядацької аудиторії. Публіка стоячи, бурхливими оваціями дякувала усьому загалу виконавців за неповторні враження, отримані від цього мистецького дійства.

За інформацією #ChernihivTheatre

Фото з вистави – Родіон Тишкевич