OPERAFEST-TULCHYN

264

45 червня у Тульчині пройде Міжнародний оперний фестиваль у форматі open air«OPERAFEST-TULCHYN».

Місцем проведення заходу обрано унікальну туристичну принаду України – палац Потоцьких. Колись цей архітектурний комплекс називали «подільським Версалем». Саме тут граф Станіслав Потоцький обвінчався з коханою Софією, для якої потім в Умані побудував славнозвісну «Софіївку». У XVIII–XIX століттях у палаці вирувало бурхливе культурне життя: Потоцькі мали власний симфонічний оркестр, оперну і балетну трупи. Щороку у палаці відбувалися прем’єрні постановки опер, пишні бали, маскаради і концерти, які відвідували перші особи того часу, зокрема польський король Станіслав-Август. Згодом у Тульчині мріяв побувати Олександр Пушкін. З цим містом пов’язане життя Миколи Леонтовича.

– Дуже символічно, що саме зараз Палац Потоцьких, який має таку славетну історію, отримує шанс відродитися і заявити про себе не тільки на всю Україну, а й – світ! – зазначає арт-директор «OPERAFEST-TULCHYN», радник міністра культури України Ірина Френкель. – Ми щиро сподіваємося, що така непересічна подія, як Міжнародний open air оперний фестиваль, приверне увагу максимальної кількості людей і завдяки цьому стане можливою реконструкція Палацу Потоцьких, яка розпочалась ще 42 роки тому, у 1975 році, але донині так і не завершена.

Програма фестивалю вельми насичена і розмаїта, тож організатори сподіваються, що захід буде цікавим для глядачів різних за віком і уподобаннями.

Гості побачать концертні версії «Кармен» Жоржа Бізе та «Привида опери» Ендрю Ллойда-Веббера; допрем’єрну презентацію окремих номерів опери «Алкід» Дмитра Бортнянського; проект «Гала опера» з кращих арій німецьких, італійських і українських композиторів; прем’єру року українсько-італійську постановку опери Джоаккіно Россіні «Пробний камінь»; до 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича – казкову оперу-феєрію «На русалчин Великдень», якою диригуватиме Мирослав Скорик. У перший фестивальний день, 4 червня, о 23:00 розпочнеться спеціальна нічна програма для молоді «Привиди старого замку». Вперше в Україні буде показана концертна версія мюзиклу Джима Стейнмана «Танець вампірів»

Під час концертів на території фестивалю всіх гостей чекатимуть додаткові сюрпризи: виставка, присвячена історії світової та української опери, майстер-класи, костюмерні та різноманітні селфі-зони.

Два дні грандіозних концертів і постановок під відкритим небом глядачам подарують більше 300 професійних артистів. У фестивалі візьмуть участь 3 симфонічні оркестри з Києва, Львова та Вінниці, два хорові колективи зі Львова та академічний камерний хор «Вінниця», солісти оперної сцени України, Італії, Німеччини, Польщі та Чехії, маестро-диригенти з Німеччини, США, Польщі та України.

Фестиваль має дрес-код – одяг XVII-XIX століть.
Повернемо минулу славу палацу Потоцьких і Тульчину!

За інформацією прес-релізу