
16 травня у Київській дитячій музичній школі № 33 відбувся концерт із нагоди присвоєння закладу імені Володимира Пухальського.
На початку концерту пролунали «Дзвони» Сергія Рахманінова з сюїти № 1 для двох фортепіано. Твір виконав дует викладачів школи: Віктор Красовський і Кирило Плотніков. Цей передзвін – сповіщення про нове ім’я музичної школи! А що ж саме це ім’я значить для нас сьогодні!?
Володимир Пухальський – значна сторінка української музичної історії. Фактично він став фундатором музичного життя Києва кінця ХІХ століття. Приїхавши до міста у 1876 році Пухальський очолив фортепіанні класи Російського музичного товариства, а вже через рік праці реорганізував їх музичне училище, яке через 36 років виплекав у консерваторію. Саме він і був її першим ректором.
Також Володимир Пухальський був талановитим педагогом, викладав фортепіано. З класу маестро вийшло кілька поколінь відомих музикантів. Серед його учнів – фортепіанна еліта ХХ століття, піаністи і педагоги Володимир Горовиць, Олександр Браїловський, Леонід Ніколаєв, Григорій Коган, Ганна Артоболевська, Микола Тутковський, Костянтин Михайлов, Ісаак Беркович, Борис Міліч, музикознавці Болеслав Яворський, Арнольд Альшванг та багато інших.
Активною була і його музично громадська діяльність. Він запрошував із концертами до Києва видатних музикантів: Антона Рубінштейна, Петра Чайковського, Сергія Рахманінова. За підтримки Володимира В’ячеславовича були організовані виступи Миколи Лисенка. Разом із тим Пухальський постійно сам виступав як виконавець, у його репертуарі було близько 800 творів світової фортепіанної літератури.
Та цим талант і діяльність Володимира Пухальського не вичерпується. Він був плідним композитором, писав твори у різних жанрах. На жаль, збереглося не багато композицій митця. Саме на концерті слухачі познайомилися з фортепіанним ноктюрном Пухальского.

Цікаво зауважити, що вулиця на якій розташована школа віднедавна носить ім’я Сім’ї Ідзіковских, представник якої Леон Ідзіковський – польский нотний видавець, котрий також друкував твори Пухальського.
Невипадково, що саме у Києві, місті яке стало свідком вияву масштабу творчого обдарування майстра, народився конкурс юних піаністів імені Володимира Пухальского.
Цього року відбудеться ювілений десятий конкурс. З-поміж численних сучасних юнацький змагань він вирізняється професійною спрямованістю, проводиться у два тури. Тобто це завжди серйозне випробування, метою якого є вияв і підтримка молодого покоління, що бажає розвиватися в культурній сфері. Лауреатами конкурсу є такі відомі музиканти як Антоній Баришевський, Костянтин Товстуха, Дмитро Чоні, Віктор Красовський, Марія Петрова та Марія Калугіна, Олексій Канке. До участі у конкурсі запрошуються діти з усієї України.
…Отож познайомившись із постаттю Володимира Пухальського публіка поринула у світ звуків.

У концерті брали участь як педагоги і випускники, так і учні школи. Особливо приємно було слухати і споглядати хор «Сузір’я»! Маленькі вогники, що засяяли у руках хористів перенесли слухачів на воду і музика «Баркароли» Жака Оффенбаха ожила в уяві зачарованої та принишклої публіки. Після того плакала скрипка музикою Алессандро Марчелло-Йоганна Себастьяна Баха, а також лунали переливи арфи (далеко не кожна музична школа столиці має клас арфи).
Поступово від класичних творів виконавці перейшли до сучасних естрадних та джазових композицій. Незабутнє враження справили виступи ансамблів «Джаз-бенд 33» та «Ф’южн-бенд 33».
Концерт вразив різномаїттям жанрів і показав високу майстерність виконавців.
Матеріал підготувала Катерина СТЕЦЮК
На центральному фото: дует викладачів школи Кирило Плотніков та Віктор Красовський