pamyati-bodnaryka

1 червня мистецька спільнота Чернігівщини вшановує пам’ять знаменитого музиканта і педагога Любомира Боднарука, чиє ім’я золотими літерами вписано в історію культури Чернігово-Сіверщини. У день народження Маестро проходить Чернігівська хорова асамблея

Цьогоріч Любомиру Боднаруку мало б виповнитися 83. Заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесний громадянин Чернігова. Внесок Любомира Боднарука у розвиток музичного мистецтва України важко переоцінити.

30 років його творчого життя були пов’язані з Черніговом. Саме тут він створив Ансамбль пісні і танцю «Полісся», викладав у Чернігівському музичному училищі імені Левка Ревуцького. І головне: у Чернігівському обласному філармонійному центрі Любомир Боднарук 1996 року започаткував один із найкращих хорових колективів країни – Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського.

Цей колектив, тепер на чолі з художнім керівником і головним диригентом Іваном Богдановим, взяв участь у поминальному заході, що пройшов біля могили видатного митця на чернігівському цвинтарі «Яцево». Учасники акції, а це рідні, близькі, друзі, колеги, учні майстра, поклали квіти до меморіалу Любомира Боднарука. Службу відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, секретар Чернігівської Єпархії Православної церкви України отець Роман Кіник.

І, звичайно, в цей день прозвучала велична Музика у виконанні камерного хору. «Тільки коли втрачаєш близьку людину, розумієш, скільки ти не сказав того, що повинен був, не зробив того, що мусив, – каже Іван Богданов. – Я можу вас запевнити: як би складно не було, ми, Академічний камерний хор обласного філармонійного центру, продовжуватимемо справу Любомира Мирославовича, робити її в його ім’я: виховуватимемо людей, вчитимемо їх співати українські пісні та любити нашу Україну».

Пам’ятні заходи продовжилися у Чернігівській міській школі мистецтв. Участь у них взяли й представники філармонійного центру. Школа мистецтв, згідно з рішенням останньої сесії міськради, тепер носить ім’я метра.

Миттю історії в мистецькому й духовному житті Чернігова і всієї України назвала цю подію дружина Любомира Мирославовича, відома журналістка Любов Боднарук. «Та любов, шана Любомира Мирославовича до колег, музикантів, учнів, вона сьогодні повернулася сторицею», – сказала Любов Федорівна.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм