Пам’яті Мирослава Скорика

397

Із постаттю Мирослава Скорика пов’язана ціла епоха українського мистецтва, а його музика справді стала генетичним кодом нашої нації!

Творча діяльність митця упродовж багатьох десятиліть була невіддільна від Львівської філармонії – тут дуже часто звучали його композиції, Маестро не раз презентував нові опуси. Саме у стінах філармонії він у своєму кабінеті приймав гостей та учнів.

На вшанування пам’яті видатного митця Львівська національна філармонія 4 червня на офіційному YouTube-каналі презентувала відеозапис концерту за участі майстра, що відбувся у 2012 році під час Всенародної прощі до собору Святої Софії у Римі, яка тривала впродовж 13–15 жовтня із нагоди благословення відновленого храму та 120-ї річниці від дня народження його будівничого Патріарха Йосифа Сліпого.

У Римській базиліці Пресвятої Марії ангелів і мучеників (Santa Maria degli Angeli e dei Martiri) духовні твори українських композиторів виконували Сергій Магера та Софія Соловій, Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів і Національна заслужена академічна аапела України «Думка» під орудою диригентів Євгена Савчука та Мирослава Скорика.

На концерті також прозвучала всесвітньо відома «Мелодія». Тоді митець спеціально зробив редакцію композиції для солістки й симфонічного оркестру. На події був присутній предстоятель Греко-католицької церкви Блаженніший Святослав, який після завершення виступів музикантів виголосив промову, у котрій процитував слова Посла України у Ватикані Тетяни Іжевської, сенс яких полягав у наступному: щоб пізнати українську душу, потрібно послухати «Мелодію» Мирослава Скорика! Про цей момент не раз згодом згадував сам композитор. (Концерт можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/qNctJW86U4c)

У неділю, 7 червня, шану генію віддадуть вихованці Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. Мирослав Михайлович свого часу теж навчався у цьому закладі.

На сцені Концертного залу імені Станіслава Людкевича у супроводі струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та під батутою Сергія Хоровця виступлять Данієль Комонько (скрипка), Марко Юринець (флейта), Юрій Падковський (кларнет), Степан Сивохіп (гобой), Михайло Закопець (гобой). У їхньому виконанні прозвучать твори Йоганна Себастьяна Баха, Бенджамена Годара, Курпінського і Томазо Альбіноні. (Подію можна буде переглянути за посиланням: https://youtu.be/HSQwnacnW94)

Ольга МАКСИМ’ЯК