dity-u-filarmoniyi

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» – це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог!

2 червня у гостях філармонійного центру були чернігівські школярі. Усе, як має бути під час карантину: дистанціювання, засоби індивідуального захисту. Познайомив дітлахів із тим, як працює філармонійний центр, де проходять репетиції колективів, художній керівник і головний диригент Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського Іван Богданов.

Загальне знайомство – й одразу до справи: у репетиційній залі камерного хору пан Іван разом зі школярами із простих речень буквально за кілька хвилин створювали невеличкі хорові композиції.

Побували вихованці школи і у затишному дворику філармонійного центру, де проходять джазові концерти, і на великій сцені. Дітям було цікаво все – від того, як працює сценічне обладнання до особливостей роботи артистів.

«Це наша своєрідна дитяча акція до Дня захисту дітей, що відзначався 1 червня, – каже Іван Богданов. – Можна сказати, що ми йдемо європейським шляхом, адже в європейських мистецьких закладах прийнято робити спеціальні “відкриті дні” для дітей».

У планах – запросити школярів на репетиції концертного хору хлопчиків Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського. «Відома європейська практика, коли під час репетиції з оркестром чи хором диригент пояснює юним гостям, що відбувається на сцені, – розповідає Іван Богданов. – Потім, коли вони приходять на концерт, вони розуміють більше. Академічна музика – річ непроста, і треба вміти її слухати. Тоді отримуватимеш задоволення!»

Прес-центр обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм