laboratoriya

Стартував набір учасників до ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ

У проєкт запрошують усіх, хто вміє або хоче писати, готовий учитися й прагне визнання власних сценічних робіт. Участь у заході безкоштовна, а куратор – відомий україно-німецький драматург Павло Ар’є. Заявки приймаються від авторів з усієї країни до середини червня.

Лабораторію драматургії було засновано 2019 року Національною спілкою театральних діячів України. Проєкт покликаний відкривати нові імена та урізноманітнювати репертуар театрів українськими творами. Також у найближчих планах – створення національного веб-ресурсу з базою п’єс українських авторів. Цьогоріч проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, за кількістю балів експертів він посів перше місце в рейтингу лоту «Резиденції».

Лише в рамках минулорічної Лабораторії було створено 11 українських п’єс для дітей і юнацтва. Деякі з них уже потрапили до репертуару театрів. А цього року обмежень узагалі немає: драматурги можуть писати п’єси для різних вікових категорій і видів театру.

Для участі в проєкті автори мають заповнити анкету-заявку та надіслати організаторам резюме і приклади творчих робіт. Для 15-х учасників, що пройдуть відбір, у столиці в липні відбудуться семінари та майстер-класи. Досвідом ділитимуться не тільки драматурги Павло Ар’є і Наталя Блок, а й режисери, зокрема головний режисер Одеської національної опери Євген Лавренчук, котрий порушуватиме питання щодо особливостей драматургії музично-театральних жанрів і закони оперних лібрето, що на сьогодні є, погодьтеся, ексклюзивом.

У серпні автори писатимуть власні п’єси, консультуючися з іменитими кураторами та маючи можливість відвідувати воркшопи з драматургії.

Під завісу жовтня у Києві планується проведення Фестивалю сучасної драми. Це мають бути публічні читання та обговорення п’єс із залученням уже іменитих режисерів й акторів, запрошенням керівників літературно-драматургічних частин театрів. Формат фестивалю залежатиме від суворості карантинних заходів. Організатори готові до проведення онлайн-фестивалю, проте не полишають надії зустрічі в офлайні.

І, хто знає, можливо вже 2021 року роботи учасників ІІ Лабораторії будуть успішно втілені в постановках на різних театральних майданчиках України. Організатори сподіваються, що український проєкт із роками набуватиме популярності та ваги. Як свого часу міжнародного авторитету здобула програма для драматургів британського театру Royal Court. До речі, участь у ній уже брали й кілька українських авторів, у тому числі Павло Ар’є.

Прес-служба НСТДУ