tytarenko

Наприкінці 1990-х років мій друг, письменник і телеведучий Андрій Дмитрук познайомив мене з директором Київського республіканського планетарію Іваном Крячком, який запропонував проводити у його установі джазові програми. Я з радістю погодився. Так зародився проєкт «Джаз під зірками»

У його рамках проходили різні цікаві програми. Скажімо, я запросив до участі автора й ведучого раніше дуже популярної телевізійної програми «35 хвилин джазу» Леоніда Гольдштейна. Уявіть собі як виглядали телевізійні передачі на великому екрані під зоряним небом!

Я висунув ідею зустрічі з відомим джазовим виконавцем і його учнями. У цьому проєкті виступили знані музиканти й педагоги – Станіслав Колесник, Віталій Мачулін, Євген Дергунов та інші.

На одну з програм прийшов мій давній товариш Валерій Титаренко. Йому сподобалось. І він запропонував мені проводити в планетарії програми створеного ним Театру естрадної пісні «Струни райдуги», які пропагували сучасну українську пісню, а також пісні, написані самим маестро. Реалізувалися концертні програми з улюбленими виконавцями Валерія Павловича – народним артистом України Леонідом Сандуленком, заслуженим артистом України Юрієм Рожковим та іншими зірками української естради.

Потім із деяких причин виникла пауза в наших програмах. У травні 2016 року я став членом створеної за сприянням Валерія Титаренка Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки, президентом якої був народний артист України Марк Резницький. І я, як член асоціації, відновив у планетарії проєкт «Джаз під зірками».

Чудова зала. Зоряне небо. Але немає відповідної для концертів професійної звукової апаратури. І тут на допомогу прийшов Валерій Титаренко, який надав комплект цієї апаратури й домовився зі своїми звукорежисерами, щоб вони озвучували наші програми. А їх було багато. Виступили відомі колективи та знані музиканти – лауреати міжнародних і всеукраїнських джазових фестивалів.

Так, у проєкті взяли участь члени асоціації: біг-бенд Київського національного університету культури і мистецтв під керівництвом Григорія Постоя, Drum Art Big Band Олексія Вікулова, Муніципальний біг-бенд естрадно-духового оркестру із Хмельницького під орудою Тараса Безнюка, Біг-бенд міського духового оркестру «Полтава» під очільництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича, а також оркестри Big Yellow Band» (художній керівник – Антон Завгородний), Біг-бенд Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра під керівництвом Денніса Аду.

А які яскраві ансамблі побували на сцені планетарію! Це «Музична лабораторія» Вадима Корсака, флешмоб бенд Ma Yamy Марії Янкіної, JT Fresh Ольги Горбач, Jazz City Band Павла Шепети, гурти народного артиста України Володимира Соляника та Сергія Овсянникова.

Леонід Сандуленко

Виступи відомих джазових виконавців народного артиста України Володимира Соляника, Павла Шепети, Вадима Снежка, Сергія Овсяникова, Сергія Супруна, Олексія Фантаєва, Сергія Хмельова та багатьох інших по-справжньому зачарували публіку. А як прикрасили концерти яскраві вокалістки: заслужена артистка України Фатіма Чергиндзія, Павло Палійчук, Інесса Іваницька, Юлія Рома, Марія Янкіна, Катіко Пурцеладзе, Олена Бондарчук, Альона Шмельова. І це не могло не сподобатися нашому вимогливому слухачеві.

Нещодавно в планетарії змінилось керівництво, яке вирішило, що всі програми треба забезпечувати тільки власними ресурсами. Тому повернули звукову апаратуру Валерію Титаренку, відмовившись від професійних звукорежисерів… І я вирішив проєкт асоціації «Джаз під зірками» перенести в інше місце.

Андрій ШЕЛОМЕНЦЕВ