muravyov

На лютневі дні припадають роковини загиблих Героїв Майдану. Глибоким сумом для нації увічнилися трагічні події в Україні

18 лютого о 19 годині у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт-реквієм «In Memoriam» пам’яті героїв «Небесної Сотні».

У супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В’ячеслава Чорновола, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру K&KSymphoniker, скрипаль Ігор Муравйов.

Як підкреслює Ігор Муравйов, вибір програми для цього вечора – не випадковий. Програму складено з творів, що якнайсильніше передають відчуття глибокого жалю.
Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром ре мажор Людвіга ван Бетховена – розповіддю про життя як найвищу цінність.

afisha-muravyov

Ігор Муравйов зазначає: «Коли у Людвіга ван Бетховена сталася велика трагедія – він оглух, то композитор мав намір накласти на себе руки. Та Бог врятував його від цього жахливого кроку. Митець зрозумів, що життя – це найбільший дар, і написав концерт-посвяту Богові. Так само як і наші герої віддали свої життя за те, щоб ми могли жити краще».

Завершиться вечір-реквієм Концертом для скрипки з оркестром № 1 ля мінор Дмитра Шостаковича. У першій частині твору чути тужливі настрої – переживання, страх, які композитор відчував глибоко в душі. Друга частина концерту – це чорний гумор, сарказм щодо навколишньої радянської дійсності. Третя частина невимовна скорбота за жертвами Голокосту.

«Виконуючи цю частину концерту, думками повертаєшся до спогадів про Голодомор і Героїв Небесної Сотні, – розмірковує Ігор Муравйов. – Цією частиною якнайкраще можна передати відчуття жалю. У третій частині Шостакович також цитує і знану Симфонію № 5 Людвіга ван Бетховена».

За словами Дмитра Шостаковича, у третій частині концерту він передав «сміх людини у концтаборі».

Як соліст Ігор Муравйов не раз виступав із Симфонічним оркестром ЛНМА імені Миколи Лисенка. А от із диригентом Яремою Колессою співпрацюватиме вперше. «Це дуже досвічений музикант, який був головним диригентом Львівської обласної філармонії, а видатна диригенська школа його діда відома на всю Україну», – говорить скрипаль.

Ігор Муравйов – активіст Майдану у Львові та Києві. Провів низку концертів як диригент на підтримку Української армії. Тож концерт-реквієм пам’яті «Небесної Сотні» – не перша його патріотична акція, котра засвідчує високосвідому громадянську позицію людиини і митця.

За матеріалами прес-релізу