Передова культурного фронту: Хмельницька обласна філармонія

402

Зараз, як ніколи, важливо, щоби світова спільнота почула голос України, котра бореться не тільки за власну волю й свободу, а й стоїть на сторожі незалежності інших країн. Українські музиканти разом з усім народом перебувають на передньому краї цієї боротьби

Від початку російської агресії сотні тисяч сімей змушені були покинути домівки й шукати безпечніших місць перебування для себе, дітей і батьків здебільшого на заході держави й за кордоном. Так, ряд відомих українських музикантів опинилися у Хмельницькому. Це видатний український композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії мистецтв, професор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського та голова Національної спілки композиторів Ігор Щербаков, піаніст світового рівня, народний артист України, завідувач кафедри спеціального фортепіано № 1 НМАУ імені Петра Чайковського, професор Юрій Кот, артисти Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка та інші.

«Я потрапив до Хмельницького вперше років 12 тому, і з того часу в нас зав’язалась активна співпраця і дружба з філармонією, – розповідає Ігор Щербаков. – Ця чудова установа будувалася просто на моїх очах: від такого собі “прорадянського клубу” до сучасної філармонії європейського рівня. І за ставленням людей, і намагніченості публіки до цього закладу, і за якістю виконання, надання послуг тощо. Дуже вдячні філармонії і всім співробітникам, що прихистили нас. Ми тут вдома, стільки років тут бували».

«Зараз у філармонії активно тривають репетиції майбутніх концертів, – читаємо в публікації Галини Мельник на сайті місцевих новин ye.ua. – Хоч і через війну вдалося зібрати небагато музикантів, однак артисти готові віддатися улюбленій справі на всі 200%».

У неділю 3 квітня Хмельницька обласна філармонія запрошує шанувальників академічної музики послухати твори Ігоря Щербакова у виконанні камерного оркестру. Композитор зазначає: «Вирішили зробити мені авторський концерт. Ми з диригентом Тарасом Мартинником зробили дуже гарну і компактну – на 40-45 хвилин – програму, яка буде представлена о 17 годині».

«Окрім того, – повідомляється в згаданому матеріалі на сайті ye.ua , – 5 квітня на 17 годину запланований благодійний концерт піаніста Юрія Кота з камерним оркестром філармонії. Вхід вільний, а зібрані під час заходу кошти артисти передадуть на потреби Збройних Сил України і тероборони».

Підготувала Ольга ГОЛИНСЬКА