Перший фестиваль «Фортеця Унґ» відбувся!

Протягом десяти днів (з 19 до 28 вересня) в Ужгороді відбувалися різноманітні фестивальні події, що мали на меті привернути увагу музичної спільноти й більш широкої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону, поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв’язки та започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів, котрі спеціалізуються на дослідженні та історичному виконавстві давньої музики

Оксана Щербата (Ужгород) та Олег Чухліб (Німеччина)

На запрошення організаторів фестивалю – Степана Тихоненка й Лариси Шувалової – до Ужгорода прибули музичні колективи й виконавці зі Швеції, Німеччини, Бельгії, а також із різних куточків України, зокрема Києва й Мукачева.

У «Совиному гнізді» відбулося сім концертів: їх презентували ансамблі «Лауде Новелла» (Швеція), «Київ-барок»), вокальний гурт О. Тулюка з Мукачевого, академичний хор «Кантус», Олег Чухліб (Німеччина, лютня), Бернхард Хофштьоттер (Бельгія. барокова гітара).

Приємно було бачити на відкритті фестивалю міського голову Ужгорода Богдана Андріїва, який привітав учасників і присутніх у залі, подякував організаторам акції і висловів сподівання, що вона стане традиційною у нашому давньому місті.

Ансамбль “Каструм Унг”

Особливість форуму – творча співпраця учасників, у результаті якої народилася концертна програма «Intra in gaudium» ужгородського ансамблю старовинної музики «Каструм Унг» за участі шведських, київських музикантів, а також досвідченої співачки Оксани Хархаліс, котра давно виступає з цим колективом, і молодих ужгородських виконавиць Оксани Щербатої та Ганни Данканич.

На фестивалі відбулися прем’єрні не тільки для Ужгорода, а й України виконання: у дуеті з учасником фестивалю Олегом Чухлібом грав Степан Тихоненко, засновник та організатор фестивалю, унікальна особистість, музичний майстер, на інструментах якого грають не лише українські, а й авторитетні європейські виконавці старовинної музики. Оксана Щербата у супроводі Олега Чухліба (лютня) також вперше в Ужгороді продемонструвала пісні епохи британського Відродження.

Ансамбль “Лауде Новелла”

Окрема культурно-освітня програма фестивалю відбувалася в приміщенні ужгородської ДМШ № 1 за сприяння директора школи О. Охрим. Це творча зустріч з ансамблем «Лауде Новелла», два майстер-класи з особливостей виконавства старовинної музики, що провели фахівці з Києва Олександр Хорольський, Поліна Захарян і Тетяна Трегуб, лекція кандидата мистецтвознавства, викладача Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Івана Кузьмінського про середньовічну музичну культуру України.

Олег Чухліб i Степан Тихоненко

Усі фестивальні події відображені на сторінці https://www.facebook.com/FortetsyaUng/

Музиканти-учасники фестивалю, слухачі високо оцінили акустичні умови великого залу «Совиного гнізда» й висловили побажання зберегти це приміщення для подібних культурно-мистецьких заходів, які прикрашають творчий простір міста, і продовжити фестиваль «Фортеця Унґ» як унікальний проект, що заслуговує на увагу та підтримку міської влади, громадськості, представників бізнесу.

Бернхард Хофштьоттер

Зазначимо, що фестиваль «Фортеця Унґ» був проведений виключно коштом членів Громадської організації «Центр культурних ініціатив “Фортеця Унг”», учасників фестивалю і за допомогою невеликої суми благодійних внесків відвідувачів фестивальних заходів.

Організатори готові й надалі підвищувати авторитет міста Ужгорода як привабливого простору для поціновувачів мистецтва, історії і культури, популяризувати культурно-історичну спадщину регіону, сприяти розвитку культурного обміну між представниками України та європейських держав через освітні й культурно-мистецьки проекти.

За інформацією пост-релізу