afisha

25 жовтня в Колонному залі імені Миколи Лисенка відбудеться концерт юної японської скрипальки-вундеркінда Хімарі Йошімура (Himari Yoshimura)

Хімарі Йошімура народилася 24 червня 2011 року в Токіо у родині музикантів. Займатися на скрипці почала чотирирічною. Згодом здобула лауреатство на всіх існуючих у Японії скрипкових конкурсах у своїй віковій групі. Першою міжнародною перемогою Хімарі став виступ навесні цього року на Конкурсі молодих скрипалів імені Артура Грюмьйo в Брюсселі, де вона виборола Гран-прі.

Засновником Конкурсу молодих скрипалів імені Артура Грюмьйо, а також його беззмінним керівником уже понад 10 років є наш співвітчизник – випускник Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Ігор Ткачук (http://www.concoursgrumiaux.be/en/; https://www.facebook.com/concoursgrumiaux/).

Уже доволі відома в Україні швейцарська асоціація ArtDialog (http://artdialog.ch/en/index.html), яку, до речі, заснувала теж наша співвітчизниця Світлана Васильєва, – постійний партнер Конкурсу імені Артура Грюмьйо, і завдяки саме цьому пані Світлана мала можливість наживо почути виступ талановитої японської дівчинки й стати свідком її без перебільшення шаленого успіху (https://www.thestrad.com/playing/himari-yoshimura-7-plays-paganini-at-grumiaux-competition/8718.article).

Оскільки асоціація ArtDialog має міцні стосунки з музичними закладами в Україні, серед яких і Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, Національна філармонія України, Національна опера України, пані Світлана Васильєва запропонувала японському вундеркінду виступ в Україні й одразу отримала згоду як від батьків дитини, так і від керівництва філармонії.

Отже, концерт за участю Хімарі Йошімура та СОНФУ під керуванням народного артиста України Миколи Дядюри відбудеться 25 жовтня у Національній філармонії о 19 годині. Партнер заходу – асоціація ArtDialog (Швейцарія) (https://www.filarmonia.com.ua/afisha/simfonichniy_orkestr_nfu_khimari_yoshimura_skripka_yaponiya-5238/).

За інформацією прес-релізу