З 23 березня до 6 квітня у виставковій залі Національної академії мистецтв України триватиме персональна виставка головної художниці Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка, академіка НАМ України, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка, народної художниці України Марії Левитської
Художниця презентує глядачам ескізи театрального костюма до вистав Національної опери України різних періодів творчості. Театральний костюм є невіддільною складовою процесу створення не тільки окремих сценічних образів, а й художнього образу вистави в цілому. Ескіз театрального костюма – один із перших кроків на цьому шляху.
Протягом творчого життя Марія Левитська зробила кілька десятків тисяч ескізів, за якими створено костюми до вистав музичного і драматичного театрів. За словами художниці, театральний костюм – не просто важливий елемент характеристики персонажа. Він увиразнює настрій і поведінку героя постановки. Працюючи над ескізами, Марія Левитська прагне гармонійно поєднати історію костюма та стилю з музикою і сценічним рухом.
Марія Сергіївна Левитська – членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки кінематографістів України, нагороджена орденом Княгині Ольги II ступеня. Народилася в Києві, закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури України – факультет живопису, відділення сценографії під керівництвом професора Данила Лідера.
Як художниця-постановниця і художниця костюмів працювала на Кіностудії імені Олександра Довженка. Серед багатьох її кіноробіт – співпраця з Романом Балаяном («Поцілунок») і режисером Олегом Фіалком («Повернення Баттерфляй»). Із 1989 року обіймає посаду головного художника Національноі опери України.
Мисткиня – авторка сценографії та костюмів до понад 160 опер, балетів і драматичних вистав в Україні, Канаді, Словенії, Польщі, Японії. Зокрема, на сцені Національної опери України це: опери «Попелюшка» Джоаккіно Россіні, «Любовний напій» Гаетано Доніцетті, «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, «Джоконда» Амількаре Понк’єллі, «Алеко» Сергія Рахманінова, «Любов до трьох апельсинів» Сергія Прокоф’єва, «Казка про царя Салтана» Миколи Римського-Корсакова, «Мазепа», «Пікова дама», «Іоланта» Петра Чайковського, «Манон Леско», «Турандот», «Флорія Тоска», «Богема» Джакомо Пуччині, «Бал-маскарад», «Макбет», «Дон Карлос», «Набукко» Джузеппе Верді та інші; балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Лускунчик» Петра Чайковського, «Попелюшка» Сергія Прокоф’єва, «Шехеразада» на музику Миколи Римського-Корсакова тощо.
Відкритя виставки відбудеться 23 березня о 17 годині. Дні роботи – з понеділка до п’ятниці (11:00–17:00).
За інформацією пресрелізу