capella-imeni-veresaya

9 березня світ відзначив 209-й день народження Великого Кобзаря. І в цей день Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру під орудою заслуженої артистки України Раїси Борщ і заслуженого працівника культури України Миколи Борща започаткувала новий творчий проєкт «Шануймо геніїв свого народу!»

Його мета – підкреслити ту роль, яку справжні генії вітчизняної культури відіграли в історії українського суспільства. «Кожен українець має знати філософів-просвітителів свого народу. А ми їх маємо, і їх багато. Наша біда, що ми мало часу приділяли вивченню їхньої мудрої спадщини, мало прислухалися до їхніх порад… Український народ кров’ю доказує, що він є, був і завжди буде. Тож настав час почути голос наших предків-геніїв, вивчити їхню безцінну спадщину, в якій є все: віра, сила духу, правда, мудрість», – каже Раїса Борщ.

Перша програма циклу концертів у рамках проєкту була присвячена Тарасові Шевченку і Григорію Сковороді, чия творчість і досі є основною парадигмою української культури. Прозвучали композиції Ігоря Гайденка, Григорія Верьовки, Євгена Козака, Омеляна Шпачинського, Віктора Власова, Данила Крижанівського на вірші Тараса Шевченка і Григорія Сковороди – «Ангели, знижайтеся», «Весна люба», «Всякому городу нрав і права», «Тополя», «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий» та інші.

Провів концерт Дмитро Обєдніков.

Невдовзі на глядачів чекають нові програми Капели бандуристів імені Остапа Вересая у рамках творчого проєкту «Шануймо геніїв свого народу!»

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм