pikova-dama-poklitaru

13 жовтня у київському Жовтневому палаці відбудеться прем’єра сучасного балету «Пікова дама» у постановці відомого хореографа Раду Поклітару, головного балетмейстера Академічного театру «Київ Модерн-балет»

Кожна вистава майстра – це особливий світ, де долі головних персонажів – привід поговорити про щось більше. Цього разу в центрі уваги Раду Поклітару – моральні цінності й вибір героя між коханням і збагаченням.

Кохання робить людину слабкою, а гроші обіцяють могутність. Проте ціна такої влади – душа людини, яку легко втратити в гонитві за статками. Чудова музика Чайковського та містична історія Олександра Пушкіна об’єднаються у новій виставі «Київ Модерн-балет» і вразять глядачів. «Пікова дама» – виняткова можливість по-новому подивитися на світ ідеалів для тих, хто шукає нові шляхи за межами буденності, й при цьому насолодитися драматичним та емоційним театральним продуктом.

У постановці втілені провідні тенденції сучасного танцю. Для вистави створені ексклюзивні костюми (хдуожник – Дмитро Курята), також використані цифрові технології, які повністю занурять глядачів у дійство завдяки доповненій реальності (авторка відеоконтенту – Ольга Нікітіна). Хореографічні рішення постановника і майстерність виконавців здивують пластикою, яскравістю.

«Для нас – це новий крок і точно те, чого ми не робили раніше. Це я можу гарантувати, – розповів на пресконференції головний балетмейстер. – Моя “Пікова дама” з точки зору літератури – це творче і досить вільне переосмислення повісті Пушкіна. Дві частини Другої симфонії Петра Чайковського, пронизані українським народним мелосом, стали музичною основою першої дії балету, а Шосту симфонію композитора виконано в повному обсязі у другій. Ми дуже відповідально підходимо до всього, що з’являється на сцені. Я вирішив розповісти всю історію, разом із преамбулою. Тому наш балет двоактний. Перша частина передісторія.

У ній практично всі головні дійові особи, які є в опері Чайковського і повісті Пушкіна, збереглися, другорядні персонажі зникли. Але у нас з’явився додатковий персонаж, котрого немає ні там, ні там. Це граф Сен-Жермен – напівміфічна особа, алхімік, авантюрист. Його постать вважається неймовірно популярною у світській міфології XVIII–XIX століття».

Постановку здійснено за підтримки Українського культурного фонду та Департаменту культури КМДА.

За інформацією з інтернету

Фото Насті ТЕЛІКОВОЇ