opera_mif

14 жовтня у Львівській опері відбудеться національна прем’єра Опери-міфу «Ukraine – Terra Incognita». Із 19 до 22 години за київським часом подія транслюватиметься онлайн

Для світової трансляції було спеціально розроблено веб-платформу «Віртуальна опера». Вона дозволить глядачеві власноруч перемикатися між камерами. А зйомка із відеосистеми «DynamiCam» створюватиме ефект перебування на сцені.

Оперу присвячено українському співаку і воїну, солісту Паризької опери Василеві Сліпаку. У ній сплетено народне багатоголосся із фрі-джазом, симфонічною музикою, відеоартом та новітніми технологіями для того, щоб якнайглибше занурити глядача в атмосферу твору.

Режисерка і авторка – Уляна Горбачевська. Композиторка – Марія Олійник. Диригує Тарас Вергун. Залучено Ukrainian Festival Orchestra. Імпровізують знакові українські джазмени Ігор Гнидин (перкусія), Михайло Балог (саксофон) і польський мультиінструменталіст Ришард Лятецький. Сценограф – Володимир Олещук. Відеоарт – VJ group CUBE. Костюми – Марта Ваххольц. Хореографія – Артем Шошин.

Створення опери стало можливим завдяки допомозі сотень українців на Спільнокошті.

Спеціально для трансляції українські розробники Ukr.Stream-Global Streaming Services (які робили стріми з Революції Гідності та є продюсерами номінованого на «Оскар» фільму «Зима у вогні») створили експериментальну програму «Віртуальна опера». Вона дозволяє вести паралельний стрім із кількох камер у кілька різних віконечок. Глядач у будь-якому куточку світу вперше зможе обрати, на кого йому дивитись чи просто слухати музику, насолоджуючись полотнами відеоарту.

Щоб посилити ефект присутності глядача всередині дійства, залучено систему «динамічна камера» (360-градусна відеозйомка системою «DynamiCam»). З її допомогою зроблено інноваційний за технікою зйомок фільм «1917».

Нині таку технологію буде вперше в Україні застосовано для трансляції сценічного дійства.

Доступ до інтерактивного перегляду матимуть амбасадори з різних куточків світу – ті, хто зголоситься робити промоцію проєкту і влаштувати трансляцію на певну аудиторію (громади української діаспори, культурні й дипломатичні установи, а особливо вояки у прифронтовій зоні).

Нашими амбасадорами вже стали понад 100 осіб та організацій із 30-ти країн. Оперу транслюватимуть у Нью-Йорку, Філадельфії, Торонто, Мічігані, Калгарі, Буенос-Айресі, Лондоні, Парижі, Мадриді, Роттердамі, Орхусі, Стокгольмі, Вільнюсі, Варшаві, Граці, Тбілісі, Каїрі, Нью-Делі, Джакарті, в Гонконзі та Панамі, на Кіпрі та на Корсиці…
Приєднатися до мережі амбасадорів та отримати ексклюзивний доступ до «Віртуальної опери» можна, заповнивши анкету до 10 жовтня за посиланням.

Окрім того, для всіх охочих буде доступна безкоштовна онлайн трансляція режисерської версії Опери-міфу «Ukraine – Terra Incognita» на нашому каналі у YouTube і Facebook. Підписуйтеся, щоб не пропустити!

Більше про Оперу-міф на сайті: ukraine-young-opera.com

тизер трансляції Опери-Міфу

Проєкт реалізовується YMCA Lviv (ГМО «Християнська асоціація – УMCA») та Фундацією Василя Сліпака за підтримки Українського культурного фонду. У співпраці із: Міністерство закордонних справ України, Львівська національна опера, Інститут стратегії культури, Львівський органний зал, «Будинок воїна», Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.

Головний інформаційний партнер: Радіо «Свобода». Інформаційні партнери: газета «День», ZAXID. NET, Український інтернет-журнал «Музика», Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

За матеріалами пресрелізу