blake1

Проект із такою назвою представлять 27 травня композитор Олексій Ретинський спільно з етно-джазовою співачкою Назгуль Шукаєвою та голландським перкусіоністом Роберто Халліфі

«Songs of Innocence and of Experience» – це об’єднані в одну книгу два поетичні цикли англійського поета-романтика Вільяма Блейка. Рай, пора невинного дитинства та гріхопадіння, неминучість втрати невинності від зіткнення із земним світом – вічні теми, що хвилювали і хвилюватимуть митців різних епох. На вірші Блейка, котрий втілив ці теми у містично-алегоричній подобі, проілюструвавши поезії власними малюнками, створили музику такі композитори, як Бенджамін Бріттен, Ральф Воан-Вільямс, Джон Тавенер, Вільям Болком, Карл Дженкінс. Серед них – і українська композиторка Вікторія Польова, якій належить камерний цикл для сопрано, кларнета й акордеона. Одне із останніх музичних втілень віршів Блейка – альбоми «Songs of Innocence» від U2 і «Tiger» гурту Tangerine Dream.

songs_retinskyЦього разу на слухачів чекає електроакустичний проект. У поєднанні з live electronics зазвучать барокова флейта, вірменський дудук, японська флейта сякухати (гратиме сам автор, Олексій Ретинський), обертонний шаманський спів Назгуль Шукаєвої і марокканська перкусія. Поезію Вільяма Блейка доповнять вірші Геннадія Айгі, старовинні казахські та візантійські пісні.

Початок о 20:00