Пісня єднає народи: названо лауреатів Конкурсу вокалістів пам’яті Магомаєва

288

У курортній столиці України Трускавці відбувся ІV Міжнародний конкурс вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва

– Наш конкурс – це професійні вокалісти з усього світу, які шанують пам’ять Мусліма Магомаєва, – розповідає Гурбан Аббасов, народний артист України, голова журі конкурсу, голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Посол миру.

– Цьогоріч на конкурс завітали співаки з Азербайджану, Казахстану і навіть Китаю, – додає Наталія Кудряшова, співачка, ведуча й організаторка конкурсу.

Компетентне журі, а це – голова журі Гурбан Аббасов, Олександр Дяченко, народний артист України, завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені Петра Чайковського, соліст Національної опери України, Людмила Божко, народна артистка України, завідувачка кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, солістка Львівської національної опери, Гюльназ Ісмаїлова, народна артистка Азербайджану, професорка кафедри сольного співу та оперної підготовки Бакинської музичної академії, солістка Азербайджанського театру опери та балету.

«Дивлюсь я на небо» співали українці, азербайджанці, казахи і навіть японець

Мені втретє пощастило побувати на цьому унікальному й престижному конкурсі. Його унікальність – виявити та відкрити імена вокалістів, які однаково вправно співають і оперу, і естраду. У двох відбірних турах конкурсанти виконували фрагменти академічних (оперних) опусів і естрадну пісню з репертуару Мусліма Магомаєва. Обов’язковим конкурсним твором була українська народна пісня «Дивлюсь я на небо», яку так само співав Муслім Магомаєв.

Для участі у змаганні були допущені професійні співаки й співачки віком від 16 до 40 років, які мають спеціальну музичну освіту, а також студенти музичних вишів і коледжів.

Подати заявку на конкурс могли усі охочі. Члени журі прослуховували номінантів у сліпому режимі й оцінювали виконання за 10-бальною шкалою. 14 кандидатів з України та 4 із закордону, які набрали найбільшу кількість балів, були запрошені на живі прослуховування у Трускавець.

І ось вони на сцені: Владислав Богданович, Євгеній Васюков, Анастасія Варга, Олександра Домащук, Соломія-Іванна Іванчук, Ірина Мельник, Володимир Морозов, Дарія Назимчук, Микита Олійник, Соломія Павленко, Софія Сорока, Анастасія Федоренко, Ірина Федоровська, Яна Шевченко з України; Урфан Джафаров з Азербайджану, Єрмек Берімжанов, Бібарис Аліш із Казахстану, Лю Куо з Китаю.
Цьогорічний конкурс відвідали Третій секретар із гуманітарних питань Посольства Азербайджанської Республіки в України Тарана Садігова та заслужена артистка Азербайджану Нігяр Мелікова.

Конкурс пам’яті Мусліма Магомаєва – єдиний в Україні, який надає можливість лауреату виступити на найпрестижнішій сцені світу Карнегі-холі.

Отож, лауреатами стали:

перша премія (1 000 доларів США) – Урфан Джафаров (Азербайджан) і Дарія Назимчук (Україна);

друга премія (750 доларів США) – Володимир Морозов (Україна) та Соломія Павленко (Україна);

третя премія (500 доларів США) – Єрмек Берімжанов (Казахстан) і Лю Куо (Китай).

Звання дипломантів здобули Євгеній Васюков (Україна) та Аліш Бібарис (Казахстан).

Можливість виступити у Карнегі-холі дісталася Урфану Джафарову (продюсерська підтримка виступу від Ірини Самсоненко).

Спеціальний приз – премія у розмірі 300 доларів США та цінний подарунок (азербайджанський килим ручної роботи) від Посольства Азербайджанської Республіки в Україні і Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні Ельміри Ахундової отримала Ірина Федоровська (Україна).

Обрала і я своїх улюбленців серед конкурсантів. Це – закохана парочка Анастасія Федоренко і Володимир Морозов, вокалістка Ірина Мельник. А ще я вражена майстерністю концертмейстерки Наталії Королько.

Завершився конкурс гала-концертом учасників у міському Палаці культури імені Тараса Шевченка. Зала проводжала учасників бурхливими оваціями стоячи. Разом із ведучими – Наталією Кудряшовою і Гурбаном Абассовим усі співали пісню «Моя Україна».

Трускавець – туристична столиця України

Не піснею єдиною обійшлося на міжнародному конкурсі. Учасники змагання й журналісти мали можливість відвідати театралізовану екскурсію Трускавцем від Трускавецького інформаційно-курортного центру, взяли участь у розвагах у високогірній колибі «Крутогір», у відпочинковому комплексі зеленого туризму «Козацька слобода Раковець», в азербайджанському ресторані «Султан». А поки конкурсанти влаштовували концерт для відпочивальників санаторно-курортного комплексу «Карпати», генеральний директор Лев Грицак розповів журналістам про свій заклад.

Хто краще може розповісти про Трускавець, як не міський голова Андрій Кульчинський. На одній із пресконференцій він сказав: «Багато років уже традиційно в нашому місті вшановують пам’ять Мусліма Магомаєва. Саме тут виявляють молоді таланти». Мер додав, що Трускавець має дуже тісні контакти з Азербайджаном. Щороку сюди приїздять оздоровитися й попити «Нафтусю» численні земляки Мусліма Магомаєва. До того ж наші країни об’єднала спільна біда, а нещодавня перемога в Карабасі вселяє надію, що і ми колись переможемо, повернемо свої землі. «Найкраща дипломатія –культурна», – наголосив Андрій Кульчицький.

А ще міський голова розповів гостям, що у перший день зими в Трускавці було встановлено всеукраїнський рекорд, до якого потрапив музичний сквер на території школи мистецтв. І це не дивно, адже трускавецькі діти дуже часто посідають призові місця на різноманітних конкурсах.

Повідав Андрій Кульцицький і ще про один рекорд України – у селі Орів, що на території Трускавецької територіальної громади, було зафіксовано найдовшу (14 кілометрів!) вулицю. Щоправда, як розповів міський голова, вона, на жаль, не асфальтована. Тож тепер у громаді сподіваються, що занесення до книги рекордів прискорить цей процес, а село стане ще однією родзинкою, куди потягнуться туристи.

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Фото надано організаторами конкурсу