lyatoshynsky-club

23 січня о 19 годині у Kyiv Symphony Hall відбудеться концерт «Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть» до заснування Лятошинський-клубу. Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виконає прем’єри українських симфонічних творів ХХ–ХХІ століть

Лятошинський-клуб – це спільнота пасіонаріїв від культури та бізнесу, покликаних відкривати, примножувати і просувати українську музику на батьківщині й у світі. Сьогодні, коли нація переживає новий етап самоідентифікації, питання актуалізації вітчизняного мистецтва, велика доля якого залишилася невідомою для широкої аудиторії через ідеологічні лещата політики колишнього СРСР, стоїть надзвичайно гостро.

Ім’ям Бориса Лятошинського – видатного композитора-класика української музики – зовсім не випадково названо наше товариство. Навколо його постаті об’єднався гурток українських композиторів-шістдесятників «Київський авангард», які своєю чергою стали ще одним орієнтиром української музики для сучасних і наступних композиторських генерацій. Тому в програмі концерту 23 січня можна буде почути «голос» насамперед самого Бориса Лятошинського, а також представників молодших поколінь митців – Юрія Іщенка, Євгена Станковича та Євгена Петрова.

У програмі «Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть» можна не лише почути, а й відчути імпульси української історії останнього сторіччя, адже музика є справжнім документом часу. За участі ансамблів та оркестру Kyiv Symphony Orchestra з диригентом Луїджі Ґаджеро у концерті прозвучать маловідомі твори Бориса Лятошинського (Струнний квартет № 4, Сюїта для квартету духових), «Чотири ідилії» Юрія Іщенка й прем’єри – Прелюдія для оркестру «Кварти» Бориса Лятошинського (чекала свого виконання понад століття), Соната для флейти, гобоя та віолончелі «Голоси» Євгена Станковича (створена у 1966 році). Також Kyiv Symphony Orchestra вперше заграє новий твір «Зʼява» Євгена Петрова, за який композитор отримав ІІІ премію на Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика.
Подія відбудеться у партнерстві Лятошинський-клубу з Kyiv Symphony Orchestra.

Про ідею створення Лятошинский-клубу розповіла його засновниця Любов Морозова: «Іще під час “Помаранчевої” революції, коли люди почали носити помаранчеві стрічки, всі раптом побачили, що однодумців, до того ж активних – багацько. Втім лише через упізнавання та об’єднання “своїх” можна зрушити певні процеси у суспільстві. Lyatoshynsky Club – це теж спроба об’єднати дуже різних людей задля спільної мети. Зібрати разом таких несхожих і таких “своїх” навколо спільної спадщини і заради спільного ж майбутнього».

Мету Лятошинський-клубу сформулювала його головна виконавча директорка Анна Ставиченко: «Лятошинський-клуб планує не лише актуалізацію українського репертуару від Лятошинського, його учнів і молодших авторів у концертній практиці. Ми також прагнемо відкривати українцям самих себе – через маловідомі або невідомі сторінки музичної історії, невидані твори, зв’язки, що поєднують музику з архітектурою, літературою, соціумом, традицією меценатства. Усе це можливо тільки у колі однодумців, яке ми формуємо навколо імені Лятошинського та українського музичного мистецтва ХХ–ХХІ століть».

Дослідниця спадщини Бориса Лятошинського та наукова консультантка Лятошинський-клубу Тетяна Гомон визначила, чому саме ім’я Лятошинського може згуртувати діячів культури та бізнесу: «Борис Лятошинський – дуже нестандартна постать в українській культурі. Всією сутністю він жадав інноваційних процесів, і його вплив на наступні покоління композиторів і музикантів беззаперечний. Упевнена, що саме цей пошук нестандартних ідей становить один із провідних пріоритетів як культури, так і бізнесу».

За інформацією пресрелізу

Фото Ельзи ЖЕРЕБЧУК і Аліни ГАРМАШ