Аліна Паш отримала премію Music Moves Europe Awards 2022

127

Українська співачка Аліна Паш здобула перемогу у міжнародній премії для молодих артистів, які презентують сучасне і майбутнє звучання Європи

Іншими переможцями Music Moves Europe Awards 2022 стали Denise Chaila (Ірландія), Дeva (Угорщина), Meskerem Mees (Бельгія), Mezerk (Франція) і Blanks (Нідерланди). Престижну нагороду від журі Grand Jury Prize було присуджено Meskerem Mees. Нагороду Public Choice за результатами голосування публіки отримала одна з номінанток цього року – Ladaniva (Вірменія).

Церемонія нагородження відбулася ввечері 20 січня під час однієї з ключових подій музичної індустрії – фестивалю-шоукейсу ESNS (Eurosonic Noorderslag) у Гронінгені, Нідерланди.

Аліну Паш та інших переможців Music Moves Europe Awards було обрано експертним журі. До його складу увійшли Gemma Bradley (BBC Radio 1), Cindy Castillo (Mad Cool Festival), Kevin Cole (KEXP), Bryan Johnson (Spotify) і українська реперка alyona alyona. Остання – переможниця минулого року у номінації Public Choice 2021 стала почесним членом журі .

У різні роки серед переможців премії MMEA були Rosalía, Meduza, Bishop Briggs, Aya Nakamura, girl in red і Pale Waves. Премія співфінансується програмою ЄС «Креативна Європа» і вручається за популярну сучасну музику,

На думку журі MMEA 2022, було надзвичайно – відкривати так багато талановитих європейських артистів. Номінанти здивували їх музичним розмаїттям та артистизмом. Зокрема, про нашу співвітчизницю сказали, що Alina Pash – «справді захоплююча та унікальна артистка… можна одразу сказати, які цінності вона відстоює».

Додамо, що кожен із п’яти переможців Music Moves Europe Awards отримав по 10 000 євро. Лауреат Grand Jury Award додатково одержав ваучер на екологічну логістику гастролей (зелений тур) на суму 5000 євро, а переможець Public Choice Award отримав 5000 євро. Кожному номінанту також була надана можливість відвідати день бізнес-освіти на ESNS вартістю 1250 євро. Він включатиме лекції, зустрічі з експертами і тренінги для вдосконалення навичок інтернаціоналізації своєї кар’єри.

The Music Moves Europe Awards – це премія Європейського Союзу, що відзначає молодих артистів, які представляють європейське звучання майбутнього. Мета нагороди – віднайти майбутніх європейських артистів і підтримати їх у розвитку міжнародної кар’єри.

Премія є наступницею European Border Breakers Awards (EBBA) та Music Moves Europe Talent Award (MMETA), які вручаються Європейським Союзом з 2004 року і співфінансуються програмою «Креативна Європа». Вона має бездоганний авторитет, нагороджуючи таких виконавців, як Stromae, Adele, Mumford & Sons, Dua Lipa, Rosalía, Meduza, Lous and the Yakuza, Inhaler і минулорічна переможниця alyona alyona. Кожен із цих виконавців досяг нового рівня слави та успіху у світовій музичній індустрії.

«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Її мета – захист, розвиток і промоція європейського культурного й мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності й економічного потенціалу сектора культурних і креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. Відтоді українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах. В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам і поширює знання про програму.

За інформацією пресрелізу