
Відкриття фестивалю 22 січня о 18:30 ознаменується яскравою подією – першою прем’єрою 2022 року – балетом «Шехеразада» Миколи Римського-Корсакова за мотивами східної казки
Колоритні музичні теми, шум морського прибою і веселе східне свято! Неймовірні декорації та костюми «Шехеразади» вразять публіку з перших хвилин.
Цього ж вечора артисти подарують глядачам палкий балет «Кармен-сюїта» на музику Жоржа Бізе – Родіона Щедріна.
«Шехеразада» – балет на одну дію, лібрето Михайла Фокіна
Диригент-постановник – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. Нова хореографiчна редакцiя – Янiни Кисельової. Художник-сценограф – заслужений художник України Євген Гуренко. Художник костюмiв – заслужений художник України Сергій Васильєв. Художниця з освітлення – Світлана Каганович.
«Кармен-Сюїта» – балет на одну дію, хореографія Альберто Алонсо
Одноактний балет «Кармен-сюїта» має щасливу сценічну історію, захоплюючи глядачів від моменту створення й донині. У цьому творі всі складові – музика, хореографія, сценічне оформлення, акторська майстерність – створюють загальну симфонію кохання і свободи.
3 лютого о 18:30 – «Болеро» Моріса Равеля і «Жар-Птиця» Iгоря Стравiнського (прем’єри 2021 року)
Прем’єри вистав з успіхом відбулись наприкінці минулого року і вже завоювали прихильність глядачів. Це – дві абсолютно різні історії про кохання.
«Болеро» – балет на одну дію, хореографія та лібрето Георгія Ковтуна.
Диригент-постановник – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. Балетмейстер-постановник – народний артист Республіки Татарстан, заслужений діяч мистецтв РСФСР Георгій Ковтун. Художник-сценограф – заслужений художник України Євген Гуренко. Художник костюмiв – заслужений художник України Сергій Васильєв. Художниця з освiтлення – Світлана Каганович.
«Болеро» Моріса Равеля, що є музичною візитівкою багатьох симфонічних оркестрів, було вперше виконано в паризькій Гранд-опера під час антрепризи Іди Рубінштейн. Твір став таким популярним, що посів вагоме місце в репертуарі багатьох театрів світу.
«Моїм головним завданням сьогодні є повернення традиції характерного балету на сцени театрів. В Іспанії кожна провінція має свою фольклорну ідентичність, тому я зібрав у цій версії хореографічні елементи регіонів країни в одне ціле. Також уперше для себе я експериментую із поєднанням кольору й хореографії. Цей балет – своєрідна симфонія костюмів, між кольорами яких розігрується власна історія», – відзначає Георгій Ковтун.
«Жар-Птиця» – балет на одну дію, лібрето Михайла Фокіна в редакції Георгія Ковтуна за мотивами народних казок
Диригент-постановник – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле. Диригент поновлення – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. Балетмейстер-постановник – народний артист Республіки Татарстан, заслужений діяч мистецтв РCФСР Георгій Ковтун. Художник-сценограф – заслужений художник України Станіслав Зайцев. Художниця костюмiв – Олена Леснікова. Художниця з освітлення – Світлана Каганович.
«Жар-птиця» – перша балетна партитура Ігоря Стравінського, що прославила молодого композитора на весь світ. Лібрето створене відомим хореографом початку XX століття Михайлом Фокіним. Досконало вивчивши слов’янські казки, він зупинив вибір на образі Жар-Птиці, який раніше не втілювався на сценах музичних театрів.
Георгій Ковтун – хореограф-постановник одеської версії – вніс власне бачення в казкову історію: «Жар-птиця – це символічний образ Ідеальної Краси, який манить недосяжністю. Тільки справжнє кохання Івана-царевича в змозі зняти закляття Кощія Безсмертного і перетворити Жар-Птицю на прекрасну дівчину», – зазначив постановник.
6 лютого о 18:30 – опера «Набукко» Джузеппе Верді.
Диригент-постановник – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле. Режиссер-постановник – народний артист України Василь Вовкун. Художник-сценограф – заслужений художник України Тадей Риндзак. Художник костюмiв – заслужений художник України Сергій Васильєв. Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко. Хореограф-постановник – Янiна Кисельова.
Опера «Набукко» – це велична вистава з дивовижними декораціями, захопливим сюжетом, фантастичними костюмами та чарівною музикою у виконанні зірок Одеської опери.
«Джузеппе Верді в 1841 році в опері «Набукко» передає сучасникам і майбутнім поколінням тривогу й переживання за Храм земний. “Маестро революції”, окрім новації в оперному жанрі, у самій музиці зміг пересотворити простір і час у спіральному вияві. Верді поєднує в один ланцюг минуле та сучасне, і його сила думки проявляється у сьогоднішньому часі новими викликами й загрозами для земної цивілізації», – зазначає режиссер-постановник, народний артист України Василь Вовкун.
На запрошення Одеської опери за диригентським пультом опери «Набукко» – переможець міжнародного оперного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні Віталій Алексейонок (Білорусь – Німеччина). З 2017 року – художній керівник і диригент оркестру Мюнхенського університету та головний диригент Monferrato Classic Orchestra регіону П’ємонт (Італія), з 2020-го – диригент Вищої школи музики у Франкфурті-на-Майні, з 2021 року – художній керівник музичного фестивалю KharkivMusicFest.
12 лютого о 12:00 – дитяча пізнавально-розважальна програма «Подорож в оркестр», у рамках вiдкриття проєкту «Сімейний клуб»
Одеська опера запрошує маленьких глядачів та їхніх батьків на відкриття всвітньо-просвітницького проєкту «Сімейний клуб в Одеській опері». На учасників чекають знайомство з таємницями створення театральної постановки, ігри та розваги, екскурсії-квести, – усе, що дозволить дізнатись більше про таємничий світ величної Одеської опери. Юним глядачам та їхнім батькам буде представлено виставу «Подорож в оркестр». Це – надзвичайно весела та цікава концертна програма для дітей. У центрі подій – самі ж малюки, які пізнають театр і беруть участь у виставі.
18 лютого о 18:30 – опера «Мадам Баттерфлай» Джакомо Пуччинi
Лібрето Луїджі Ілліки та Джузеппе Джакози за мотивами п’єси Давида Беласко q повісті Джона Лютера Лонга «Гейша».
Диригент-постановник – заслужений артист України Ігор Чернецький. Режисер-постановник – Анатоль Прейслер (Австрія). Хормейстер-постановник – Валерій Регрут. Художник-сценограф – Карел Спангак (Нідерланди). Художник костюмiв – Уллі Кремер (Німеччина). Пластика – Антонін Коместаз (Франція). Художники з освiтлення – В’ячеслав Ушеренко, Давід Альберт (Німеччина).
«Мадам Баттерфляй» – найемоційніша опера Джакомо Пуччині, чуттєва драма про життя сильної жінки. Над виставою працювала потужна міжнародна команда постановників з п’яти країн – України, Австрії, Німеччини, Нідерландів і Франції. Вистава була тепло прийнята в Європі, куди «вирушила» на гастролі у 2019 році.
Творчий коллектив Одеського нацiонального академiчного театру опери та балету з нетерпінням чекає на зустріч з одеситами та гостями мiста на ІІІ Міжнародному фестивалi «Зимовий променад в Одеській опері»!
За інформацією пресрелізу