Премія YUNA заборонила змагатися за нагороди артистам із країн-агресорів

123

Оргкомітет Національної музичної премії YUNA оголосив про зміни у регламенті

У правилах нагороди з’явився новий розділ, де зазначені умови відбору музичного контенту, створеного за участі артистів, які представляють країни-агресори. Новий пункт регламенту звучить так:

«Пісні та відеокліпи, співвиконавцями яких разом з українськими артистами є представники країн, які визнані державою Україна як країни-агресори, не можуть претендувати на премію YUNA. Представники країн-агресорів також не можуть претендувати на будь-яку нагороду YUNA».

Нове правило застосовуватиметься при визначенні переможців премії YUNA вже цього року. Компанія Deloitte Ukraine, яка від початку існування премії у 2011 році є гарантом прозорості голосування, керуватиметься при підрахунку голосів журі вже оновленим регламентом.

До внесення змін оргкомітет YUNA спонукав розвиток подій і загострення ситуації з можливим початком повномасштабної війни Російської Федерації проти України. В умовах безпрецедентної небезпеки для України участь представників країни-агресора у боротьбі за нагороди Національної музичної премії як наразі, так і в майбутньому неможлива.

«Коли до списку претендентів на YUNA потрапляють спільні роботи українських виконавців з музикантами інших країн, нас це завжди тішить. В історії премії не раз серед номінантів можна було побачити іноземців – Jah Khalib із Казахстану, Б’янку з Білорусі, Mgzavrebi з Грузії, кількох російських виконавців, EMIN з Азербайджану. Останній навіть вигравав нагороду 2015 року за пісню «Смотришь в небо», яку заспівав разом із LOBODA.

Але при цьому ми завжди наполягаємо на тому, що наша премія – Національна. Сенс проєкту YUNA – підтримка й захист інтересів українських виконавців і вітчизняної музичної індустрії, яка є частиною загального культурного ландшафту України. В ситуації, коли йдеться про національну безпеку і загрозу існування країни, ми не можемо залишатися осторонь. Тому внесли зміни у регламент», – зазначив співзасновник і генпродюсер премії Павло Шилько.

11-та церемонія YUNA відбудеться 16 березня 2022 року у київському Палаці «Україна». Зі списком номінантів можна ознайомитися на офіційному сайті YUNA: https://yuna.ua/post/nominees-yuna-2022/

За інформацією пресрелізу