lyatoshynsky-ens

19 лютого Ансамбль класичної музики імені Лятошинського вшанує пам’ять про подвиг Героїв Небесної сотні виконанням Реквієму Вольфганга Амадея Моцарта. Відомий колектив Національного будинку органної та камерної музики України очолить запрошений диригент з Австрії, всесвітньо відомий спеціаліст з історично поінформованого виконавства – Ілля Король

За словами диригента, його інтерпретація значно відрізнятиметься від звичних уявлень про Моцартів Реквієм, сформованих масовою культурою і практикою виконання. На концерті слухачі переконаються, що це твір не про смерть, а про життя.

«Ми постараємося повернутися до тих важливих деталей, які затерлися в процесі романтичної традиції і багаторазового виконання твору Моцарта. Адже ми навіть сприймаємо Реквієм з точки зору наших романтизованих уявлень про цей твір, – що це музика про смерть. Насправді це музика про життя, і це видно, якщо уважно прочитати латинський текст. Також ми це почуємо у самій музиці Моцарта», – говорить Ілля Король.

Концерт відбудеться о 19 годині в Національній філармонії України.

Нагадаємо, що після пожежі у костелі святого Миколая 3 вересня музичні колективи Національного будинку органної та камерної музики України, серед яких і Ансамбль імені Лятошинського, втратили майданчик для регулярних виступів, і тепер змушені концертувати в інших залах Києва. Згідно з розпорядженням Кабміну, Міністерство культури та інформаційної політики має до кінця 2023 року реалізувати проєкт спорудження в Києві Будинку музики й перемістити до нього державне підприємство «Національний будинок органної та камерної музики України». Проте втілення проєкту в життя досі не розпочалося.

Коротка історія створення Реквієму

Відомо, що Реквієм Моцарт не встиг дописати. Після його смерті тільки перші дві частини були закінчені, а решта залишилися на чернетках. Удова композитора Констанція доручила завершити твір учням Моцарта: Зюссмаєру, Фрейштадлеру та Ейблеру. По завершенні роботи стало відомо, хто ж Моцарту її замовив. Ним виявився граф Франц фон Вальзег, який часто оплачував композиторам твори, які потім видавав за власні. Він мав намір виконати Реквієм на згадку про свою дружину.

Ілля Король

Скрипаль і диригент Ілля Король народився 1969 року в Києві. З 1997-го мешкає в Австрії, громадянство якої отримав у 2001-му за музичні досягнення.

Ілля Король – усесвітньо відомий фахівець у галузі старовинної музики та її виконавської практики. Впродовж кар’єри він співпрацював із легендарним Musica Antiqua Köln, який очолив під час турне по США у 2006 році. Ілля Король також був концертмейстером оркестрів Віденської академії, Musica Angelica L.A. (США), ансамблю Баха Джошуа Ріфкіна та Іспанського барокового оркестру RCOC і є учасником ансамблю Ars Antiqua Austria та Clemencic Consort.

У 2003 році Ілля Король разом із Джулією Моретті заснував камерний оркестр moderntimes1800, із яким вони виступали на фестивалях Ruhr Triennale, Зальцбурзькому фестивалі, Theatre an der Wien, Віденському Konzerthaus, Rheingau Music Festival, Innsbruck Festival, Festival La Chaise Dieu та Handel Festival Halle.

За інформацією пресрелізу

Фото: Альона ГАСТА, Korol_Ilia©lukasbeck