gershvin-afisha

Симфонічний оркестр Київського національного академічного театру оперети готує нову порцію вишуканої музики – концерт «Код Гершвіна». Під диригуванням Девіда Чарлза Абелля (США) звучатимуть твори відомого американського композитора з українським корінням Джорджа Гершвіна

Джордж Гершвін народився у Нью-Йорку в єврейській родині емігрантів з Одеси. Краса українських мелодій надихнула Маестро на створення хітів, які стали світовими.

У 1935 році пан Гершвін написав арію «Літня пора» («Summertime») для опери «Поргі і Бесс». На створення цієї композиції його надихнула українська колискова пісня «Ой ходить сон коло вікон», яку Джордж уперше почув у Нью-Йорку 1929 року у виконанні Українського хору на чолі з Олександром Кошицем. «Summertime» дуже популярна й нині, вона об’єднує українців та американців за допомогою «коду Гершвіна». Він поєднує наші нації красою і величністю мелодій композитора.

Виконуючи такі композиції, як «Rapsody in Blue» (1924) та «Американець у Парижі», пісні «I Got Rhythm» (1930), оперу «Поргі і Бесс», яка породила хіт «Summertime», українські музиканти відчувають музичну ідентичність із Великим Гершвіном.

Концерт «Код Гершвіна» матиме 2 відділення. У першому звучатимуть твори самого композитора з мюзиклів та опер. Разом з оркестром і солістами Національної оперети України на сцену вийде Флоріан Файльмайр – піаніст-віртуоз із Австрії. Другу частину концерту присвячено опусам Маестро, які лунали у відомих фільмах.

Проект відбудеться за підтримки Посольства США в Україні та НСТДУ.

Прес-секретар Національної оперети України Катерина Мартич