afisha-zm

4 лютого у Києві відбудеться непересічна подія: оперна студія Національної музичної академії імені Петра Чайковського вперше в Україні покаже прем’єру комічної опери видатного італійського композитора Джоаккіно Россіні «Пробний камінь…»

Проект НМАУ здійснюється спільно з Посольством Італійської Республіки та Італійським інститутом культури в Україні. Його ініціатором є Посол Італії в Україні (2012–2016 рр.) Фабріціо Романо. За словами Посла, він «вирішив зробити свій внесок у розширення цінного репертуару та запропонував академії поставити “Пробний камінь…” – геніальну, фантастичну, новаторську оперу, яка є складною для виконання і становить справжній виклик як для організаторів, так і учасників творчого процесу. Саме тому ця опера рідко зустрічається в репертуарі театрів, хоча вважається однією із перлин творчого доробку Джоаккіно Россіні».

Проект – суто молодіжний. Постановники і виконавці прагнули створити оригінальну виставу, яка повертає у ХХІ сторіччя оперу понад 200-літньої давнини.

Режисер-постановник опери – асистентка-стажистка академії Богдана Латчук (творчий керівник – заслужений діяч мистецтв України, доцент Сергій Шутько), виконавці – оркестр і хор оперної студії під керівництвом її головного диригента, лауреата І премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака Сергія Голубничого та заслуженого діяча мистецтв України, доцента Андрія Савчука, а також студенти, асистенти-стажисти й солісти оперної студії академії. Художник-постановник – Ірина Міхальська.

Прем’єрою опери «Пробний камінь…» продовжується багаторічна плідна співпраця НМАУ імені Петра Чайковського з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні. Значними її етапами вже стали постановка опери Джузеппе Верді «Ріголетто», щорічний фестиваль «Італійське музичне бароко в Україні» («Italia Festival Barocco»), концерти і майстер-класи провідних італійських музикантів, інші спільні заходи, які проходили за підтримки Посольства й Інституту культури.

Фінансову підтримку надали: Укрсоцбанк, VMS і Візовий центр в Італії

За матеріалами прес-релізу