Проєкт «Спадок» представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття

«Спадок» – це спільний мистецький проєкт із Музеєм Ханенків, де проходив запис. Його метою є поширення української вокальної академічної музики в Україні та світі

Команда записала твори українських композиторів Лесі Дичко, Левка Колодуба, Марка Кропивницького, Леопольда Ященка та Миколи Стецюна. Йдеться про романси й обробки народних пісень ХХ століття. Деякі солоспіви на тексти Лесі Українки, Тараса Шевченка, занурюють в українську історію, як і народні пісні, що, завдяки інтерпретації композиторів, доходять до нас із далекого минулого.

«Нині ми можемо інтерпретувати їх у контексті нашого часу і розуміння, що створює зв’язок між минулим і сьогоденням. Уся це – наша історія, яку ми отримали від предків, тобто наш спадок», – коментує команда проєкту.

Для класичної музики одну з найважливіших ролей відіграє акустика. Завдяки їй можна почути всю магію звучання інструмента й голосу.

Київський Музей Ханенків є авангардистом серед подібних українських закладів завдяки готовності до експериментів. Старовинна зала, оздоблена деревом і гобеленами, рояль із власною драматичною історією, а також фахівці музею зробили можливим запис альбому саме тут.

Митці проєкту: Катерина Левицька (сопрано) – авторка проєкту, солістка Національного академічного театру оперети в Києві; Юлія Ященко (фортепіано) – концертмейстерка Національної опери України; Андрій Мокрицький (звукорежисер) – продюсер звукозапису Будинку звукозапису Українського радіо; Кирило Семенченко (продюсер) – начальник оркестру – заступник начальника Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України.

Команда музею: Олександр Жук – керівник освітнього відділу.

Концерт-презентація альбому «Спадок» відбувся 10 листопада у Музеї Ханенків.

Послухати альбом можна за посиланням: https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kOvUGwv6ngxCxzg9grc-si5ibF6KoJBKM&si=jKb–_cPO18dwfz5 , а також на всіх стримінгових музичних платформах, як-от Spotify.

Проєкт реалізовано завдяки грантовій програмі Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL і Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.

За інформацією пострелізу

Фото надані організаторами