paderevsky

Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» у Львові вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України. Головною ідеєю його п’ятої едиції є популяризація польської культури та ознайомлення із репертуаром національної музичної скарбниці на найвищому світовому рівні

Традиційним, невід’ємним і надзвичайно важливим елементом програми кожного форуму є включення до репертуару шедеврів української класики, а також різні форми співпраці й творчої злуки українських і польських митців на сцені у Львові.

П’ятий, ювілейний фестиваль згуртує видатних польських артистів із відомими українськими музикантами, щирих друзів нашої акції із визнаними у світі майстрами, які ще не мали нагоди виступити тут.

Уперше за історію фестивалю відбудеться повернення єдиної опери «Манру» Ігнація Яна Падеревського на львівську сцену. Понад сто років тому саме звідси вона помандрувала до США й була поставлена в Метрополітен-опера у Нью-Йорку. Нову концертну версію твору, яку реалізував Єжи Максимʼюк, буде виконано під батутою маестро з Академічним симфонічним оркестром Львівської обласної філармонії і Галицьким академічним камерним хором. Сольні партії доручено найкращим солістам-вокалістам із Польщі, визнаним у цілому світі виконавцям цієї складної музики, що рідко звучить. Спільна постановка і виконання є результатом співпраці між артистами й організаторами, що триває протягом кількох років.

Також, уже традиційно, буде вручено Відзнаки PADEREWSKI – бронзові статуетки отримають особи або організації, що проявили себе винятково у діяльності на користь українсько-польського поєднання, промоції і популяризації творчості Ігнація Яна Падеревського та польської культури загалом.

Організовуючи п’ятий, ювілейний фестиваль, ми знову прагнемо засвідчити добросусідські стосунки між нашими країнами. Ідея створення мистецької події, пов’язаної з іменем Іґнація Яна Падеревського – видатного піаніста, композитора, політика і доброчинця – й надалі служить нагодою взаємного культурного збагачення двох народів, польського та українського, що видається сьогодні особливо важливим і актуальним.

Ми переконані, що участь маестро Єжи Максим’юка і таких знаменитостей, як Лєшек Можджер, Кшесімір Дембський, Кароль Радзівоновіч, Анета Лукашевіч, визнаних і улюблених українських музикантів – Маріанни Гумецької, струнного квартету PHOENIX, які разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської обласної філармонії, Академічним молодіжним симфонічним оркестром «INSO-Львів» і Галицьким академічним камерним хором зробить ювілейний фестиваль пам’ятним і цікавим для публіки.

Форум триватиме упродовж 11–14 листопада.

Польсько-українська фундація імені Іґнація Яна Падеревського