bumboks

22–23 серпня у переддень Дня Незалежності у Тростянці, що на Сумщині, втретє пройде музичний фестиваль «Схід-Рок».

 Це вибухове рок-дійство, що принесло Тростянцю славу рок-столиці Слобожанщини, традиційно проходитиме на території архітектурної пам’ятки ХVІІІ століття – фортеці Круглий двір. Споруда має форму амфітеатру, а тому доволі часто використовується як майданчик для театральних і концертних виступів. Вона має настільки прекрасну акустику, що за словами організатора фесту міського голови Тростянця Юрія Бови «музика в прямому сенсі слова проходить крізь кожного слухача».

Цьогоріч на фестивалі вперше функціонуватимуть дві сцени. На них планується виступ 16 гуртів, що презентують різноманітні стильові відгалуження напряму: альтернативний рок, інді-рок, фолк-рок, фанк-рок, поп-рок, пост-хард-рок, панк-рок тощо.

Так само розмаїтою буде українська географія учасників форуму. Традиційними для фестивалю «Схід-Рок» стануть виступи гуртів «O.Torvald» (Полтава), «Фіолет» (Луцьк), «40 Еридана» (Тростянець), «Fontaliza» (Горлівка). Натомість вперше відвідають рок-форум у Тростянці дніпропетровський «Гражданин Топинамбур», київські «Ласковые усы» і «Bahroma», харківські «Dance party! Dance! Dance!» і «On Level», херсонський «Роллікс», бориспільський «Інше Небо», донецький «SinoptiK». Також очікується виступ гурту «Воплі Відоплясова».

Зарубіжна складова фестивалю цьогоріч кількісно незначна. Слухачі матимуть нагоду почути поп-панк колектив із Фінляндії «MadCraft» та білоруський гурт «Brutto», організований у вересні 2014-го Сергієм Міхалком колишнім солістом «Ляпис Трубецкой».

Організатори обіцяють відвідувачам нові імена і два дні неймовірного драйву. Тож приїжджайте до Тростянця – території року Слобідської України.

Валентина КУЛИК

 На фото: виступ гурту «Бумбокс» на фестивалі «Схід-Рок» у 2014 році.