silvestrov-skulpture

30 вересня всесвітньо відомому видатному українському композитору Валентину Сильвестрову виповнилося 83 роки

До дня народження митця скульптор Данило Книшук створив його погруддя, про що сповістив соціальні мережі й надіслав повідомлення інтернет-журналу «Музика» задля розповсюдження цієї новини.

«Я мав за честь познайомитись із Маестро три роки тому на вулиці Пушкiнськiй, 32 пiсля репетиції легендарного Нацiонального ансамблю солістів “Київська камерата”, – пише Данило. – Наступного дня під час концерту у Будинку актора (колишня Караїмська кенаса видатного архiтектора Владислава Городецького) я почув твори композитора на камернiй сценi з чудовою акустикою. Виникло враження, що виконавці, диригент, композитор, аудиторiя, зал становлять щось єдине цiле й неповторне, що породжує неймовірну гармонію.

Теми та iдеї Валентина Сильвестрова наче існують в якомусь паралельному вимірі й проявляються в наш світ як проєкція iдеальних образiв моральних цінностей, високої культури, тонких станів. Музика розкриває потенцiал для розвитку, зiгрiває душу, надихає нас для найвищих проявiв людського духу.

Це було моє перше знайомство з творчiстю композитира. Той досвiд назавжди змiнив і збагатив моє уявлення про музику, за що я безмежно вдячний Маестро.

Я б назвав його Духовним учителем, який вiдкриває перед нами новi безмежнi обрiї через музику, через поетичні вокальнi стани. Та тiльки вiд нас, нашого внутрiшнього сприйняття, високого естетичного смаку та настрою залежить як тонко ми готовi почути й усвiдомити думку автора.

Для духовного зростання кожної людини, держави, суспільства, потрібно всім занурюватися у світ мистецтва, набувати досвiду й переживати такі високі еталони світової культури.

Я вiдчув потребу використати для роботи імпресіоністичну манеру ліплення».