У рамках KharkivMusicFest-2021 вперше в Україні відбудеться безпрецедентна подія – «Сонатний марафон»
Протягом двох днів у форматі марафону 20 найкращих піаністів України виконають всі 32 сонати Бетховена.
«Сонати для фортепіано Бетховен створював протягом усього життя: перші були написані в ранній молодості, а остання завершена незадовго до смерті, – розповідає Катерина Лозенко, музична менеджерка фестивалю. – У репертуарі видатних піаністів вони з’явилися ще два століття тому – найпершим великим виконавцем сонат Бетховена ще на початку ХІХ століття був піаніст-віртуоз, видатний композитор-романтик Ференц Ліст. Сьогодні 32 сонати Бетховена визнані значним надбанням людства».
15 і 16 травня увесь цикл фортепіанних сонат Бетховена виконають піаністи України, а також їхні колеги з Німеччини, Австрії та Ізраїлю. Серед них: народні артисти України Юрій Кот (Київ), Йожеф Ермінь (Львів), Оксана Рапіта (Львів); заслужені артисти України Мирослав Драган (Львів), Геннадій Дем’янчук (Київ), Євген Ржанов (Київ), Анна Сагалова (Харків), Марія Пухлянко (Київ); лауреати міжнародних конкурсів Дмитро Чоні (Австрія), Антоній Баришевський (Київ), Ілля Овчаренко (Ізраїль), Роман Лопатинський (Київ), Максим Шадько (Харків) та інші.
Кожний марафонний день триватиме з 10 до 21 години. Придбавши квиток на один день «Сонатного марафону», відвідувачі можуть самі обирати свою «музичну дистанцію» – скільки концертів прослухати.
«Якщо говорити чому ми обрали саме формат марафону, то це обумовлено тим, що для Бетховена (головного «героя» фестивалю) фортепіанні сонати були особливим жанром, – коментує Катерина Лозенко. – Він нечасто виконував їх на концертах. З одного боку, вони були, можна сказати, особистим щоденником композитора, а з іншого – своєрідною творчою лабораторією для пошуків та експериментів».
Оскільки «Сонатний марафон» – подія унікальна, у багатьох охочих його відвідати виникне ряд запитань, пов’язаних із форматом, часом проведення марафону, можливістю зробити перерву тощо. Тому організатори підготували свої відповіді:
– Концертний день сонатного марафону починається о 10 і закінчується о 21. Треба сидіти на концерті весь час?
– Ні. Кожного дня заплановано 3 концерти: о 10.00, о 14.30 і о 19.00. Між ними по 2,5 години перерви. Під час них можна встигнути погуляти у парку Шевченка, зустрітися з друзями, сходити на виставку тощо. Крім того, ви можете прийти на 1-й концерт о 10.00 і на 3-й – о 19.00 або лише на якийсь один із них. У будь-якому випадку ваші квитки дійсні упродовж дня.
– Якщо я запізнюся після перерви між концертами, чи пустять мене до концертної зали?
– Звичайно. Треба буде просто дочекатися кінця виступу виконавця і зайти (а за потреби вийти) під час оплесків.
– Я можу прийти тільки на виконання моєї улюбленої сонати? Коли виконують «Місячну»?
– Авжеж, розклад на кожен день марафону є в описі заходу на фейсбуці, на нашому сайті, а також на сайті інтернет-квитка. Можна обрати сонату й прийти лише на неї. Просто слід заходити і виходити під час оплесків, щоб не заважати виконавцям і слухачам. А «Місячна соната» прозвучить у неділю 16 травня на початку концерту о 19.00.
– Чи працюватиме буфет філармонії? Можна буде «підзарядитися» кавою, не виходячи з філармонії?
– Так, випити кави, перекусити можна буде в прекрасній філармонійній атмосфері. Для новачків – буфет на другому поверсі, є багато столиків, можна навіть встигнути попрацювати або дописати курсову у перерві між концертами.
Приходьте!
За матеріалами прес-релізу