В Україні проведуть ряд культурних акцій на честь 80-річчя від дня народження видатного українського скрипаля, диригента, педагога Богодара Которовича в рамках масштабного проєкту «MAESTRO-Fest. Богодар Которович»
Мета проєкту – підтримка державного святкування знакової події – 80-ї річниці Богодара Которовича, увічнення імені митця, актуалізація його творчої спадщини на міжнародному рівні.
«MAESTRO-Fest. Богодар Которович» включає комплекс заходів та ініціатив, які будуть реалізовані з липня до жовтня 2021 року. Одним із наймасштабніших стало започаткування і проведення І Міжнародного фестивалю-конкурсу імені Богодара Которовича «MAESTRO-Fest», до участі у якому запрошуються виконавці на струнно-смичкових інструментах у двох номінаціях: «Скрипка» та «Маестро» (альт, віолончель, контрабас).
Організатором «MAESTRO-Fest. Богодар Которович» виступив Культурно-мистецький благодійний фонд «Київ-Класік» на чолі з ініціаторкою та авторкою проєкту Євгенією Басалаєвою, народною артисткою України, відомою українською піаністкою, дружиною і творчим соратником Богодара Которовича. Масштабне відзначення знакової дати пройде за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) у рамках ХV Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур».
До переліку подій на честь вшанування відомого скрипаля також увійде проведення гала-концерту Фестивалю віртуозів «MAESTRO-Fest. Український Паганіні» 7 жовтня у Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України; створення сайту, де будуть вперше опубліковані матеріали культурної спадщини Маестро, частина унікального доробку родинного архіву Богодара Которовича – дружини Євгенії Басалаєвої і сина Антона. Під час урочистого заходу буде презентовано буклет-книгу «Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті», відеоконтент, присвячений знаковій постаті «Династія», а також першу серію документального фільму «Шляхи і кроки Богодара Которовича».
За словами Євгенії Басалаєвої, за підтримки УКФ уже завершується робота з опрацювання родинного архіву Богодара Которовича.
Організатори прагнуть, аби проєкт розвивався й став щорічним, вийшов за кордони України та завдяки масштабуванню, утверджував імідж нашої держави у світі як висококультурної держави, сприяючи зміцненню та розвитку міжнародних культурних зв’язків.
За матеріалами пресрелізу