faust_nazopera

Центральні імпрези лютневого репертуару – поновлена вистава «Фауст» Ш.Гуно, виконання Другої симфонії Г.Малера та участь одразу двох запрошених зірок у спектаклі «Норма» В.Белліні

4 лютого у «Нормі» В.Белліні виступлять одразу дві запрошені співачки – представниці української вокальної школи, знані у нас та за кордоном зірки оперної сцени Людмила Монастирська у партії жриці друїдів Норми та Олена Бєлкіна як Адальжіза, суперниця у коханні головної героїні. Ця барвисто оформлена вистава вже давно іде на сцені Національної опери, улюблена публікою й відзначена престижними українськими та іноземними нагородами. Але щоразу найбільшим дивом у цій опері, яка по праву вважається одним із еталонів італійського бель канто, є постаті трьох основних героїв «любовного трикутника» (Норма – Адальжіза – Полліон), на витривалості і вокальній майстерності яких тримається увесь спектакль. Цікавим є те, що 4 лютого буде сценічним дебютом саме у цих партіях і для Людмили Монастирської, і для Олени Бєлкіної, і для молодого баса Володимира Тишкова. Він поповнив трупу Національної опери зовсім нещодавно, а у “Нормі” виступить у партії Верховного жерця друїдів Оровезо.

11 лютого – балет «Снігова королева» на музику П.Чайковського, А.Лядова, А.Рубінштейна, Е. Гріга, Ж.Массне. Лібрето та музичну концепцію  вистави створили художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі та диригент Олексій Баклан.

20 лютого – Друга симфонія «Воскресіння» Г.Малера. Прем’єра цього масштабного вокально-симфонічного полотна у виконанні оркестру (диригент – Микола Дядюра) та хору (хормейстер – Богдан Пліш) Національної опери України відбулася іще минулого року, на самому початку сезону. Вдруге ця симфонія, темою якої є роздуми про сенс життя та смерті, про життя після смерті, прозвучить у День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Сольні партії виконають солістка Національної опери Ксенія Бахрітдінова (сопрано) та спеціально запрошена для цієї імпрези солістка Віденської державної опери, українська співачка Зоряна Кушплер (мецо-сопрано).

23 лютого йтиме «Фауст» Ш.Гуно у постановці італійського режисера Маріо Корраді. Прем’єра цієї вистави відбулася у 2005 році. Досить незвичним, як для постановочних традицій Національної опери, тоді стало перенесення дії у сучасність і пов’язана із цим кардинальна зміна візуальної концепції спектаклю та образів головних героїв: Фауст – дещо цинічний і втомлений від віртуального життя у мережі IT-шник, а Мефістофель – пластичний хірург, що допомагає Фаусту створити нове обличчя і знову стати молодим. Театр повернувся до цієї вистави у листопаді минулого року. Режисером поновлення виступив Микола Третяк, диригент-постановник – Алла Кульбаба, хормейстер – Олександр Тарасенко,  сценографія Андрія Злобіна, костюми Ганни Іпатьєвої. Окремо слід згадати і виконавців головних партій. Так, роль Фауста виконає молодий тенор, улюбленець київської публіки Валентин Дитюк. У лютому співак виступить також у партіях Ленського (3 лютого, «Євгеній Онєгін») та Рінуччо (7 лютого, «Джанні Скіккі»). Партію Мефістофеля виконає колоритний Андрій Маслаков, у ролі Маргарити виступить Тетяна Ганіна.

За матеріалами прес-релізу

Фото – Національна опера України

На головному зображенні – сцена з опери «Фауст» Ш.Гуно